کد خبر : 5319

اختصاص 110 میلیارد ریال برای ادامه ساخت سد دشت پلنگ دشتی

اختصاص 110 میلیارد ریال برای ادامه ساخت سد دشت پلنگ دشتی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: ساخت سد دشت پلنگ نقش مهم و تاثیر گذاری در توسعه طرح‌های کشاورزی این منطقه دارد که برای ادامه ساخت آن سال اینده ۱۱۰ میلیارد ریال مصوب شده است.

به گزارش بوشهر 24، شاپور رجایی با بیان اینکه منطقه دشت پلنگ در شهرستان دشتی دارای استعدادهای فراوانی در توسعه کشاورزی این شهرستان دارد اظهار کرد: اجرای سد دشت پلنگ نقش موثری در تامین آب اراضی کشاورزی این منطقه دارد.

وی با بیان اینکه 110 میلیارد ریال اعتبار برای سال آینده پیشنهاد شده  تصریح کرد: امسال 96 میلیارد ریال اعتبار برای ادامه این طرح  مصوب شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان بوشهر با بیان اینکه امسال تاکنون 70 میلیارد ریال از اعتبارات این سد تخصیص یافته گفت: برای اجرای سد دشت پلنگ یک‌هزار و 850 میلیارد ریال براورد شده که از طریق فاینانس چین، تامین اعتبار می‌شود.

رجایی با بیان اینکه اعتبارات امسال برای فعال شدن فاینانس چین، تخصیص یافته افزود: سرمایه گذاری ساخت سد دشت پلنگ از طریق بخش خصوصی اجرا شده است.

وی با اشاره به مشخصات فنی سد دشت پلنگ گفت: طول تاج سد دشت پلنگ یک‌هزار و30 متر و عرض آن هشت متر خاکی و چهار متر بتنی است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان بوشهر طول دریاچه سد دشت پلنگ را 10 کیلومتر اعلام و تصریح کرد: مساحت دریاچه این سد 9 هزار900 متر مربع  طراحی شده است.

رجایی با بیان اینکه تولید برق در سد دشت پلنگ از ویژگی‌های این سد است بیان کرد:  ظرفیت تولید برق در سد دشت پلنگ 17 هزارمگاوات  است که با ایجاد دو نیروگاه برقی بر روی سد تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه بطور متوسط سالانه 276 میلیمتر باران در منطقه دشتی می‌بارد گفت: بارندگی‌های این منطقه نقش موثری در تامین اب سد ایجاد می‌کند که این میزان بارش تامین کننده آب سد است./ تسنیم

ارسال نظر