کد خبر : 5324

اختصاص 45 میلیارد ریال به شبکه آب‌رسانی دالکی دشتستان

اختصاص 45 میلیارد ریال به شبکه آب‌رسانی دالکی دشتستان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: شبکه آب‌رسانی دالکی در دشتستان که ۱۰۷ کیلومتر طول دارد با پیشرفت ۹۰ درصدی امسال ۴۵ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

به گزارش بوشهر 24، شاپور رجایی با بیان اینکه شهرستان دشتستان یکی از قطب‌های مهم کشاورزی است اظهار کرد: از بیش از 170 هزار تن خرمای تولیدی استان بوشهر بیش از 80 درصد آن در شهرستان دشتستان تولید می‌شود و این در حالی است که این شهرستان دارای تولیدات دیگر در حوزه باغات مرکبات، صیفی‌جات و دیگر محصولات است.

وی با اشاره به اجرای شبکه آبرسانی دالکی گفت: این شبکه دارای 107 کیلومتر طول است که تاکنون 86 کیلومترآن اجرا  شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به پیشرفت 90 درصدی شبکه آبرسانی دالکی افزود: امسال برای ادامه این طرح 45 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است درحال که مطالبات پیمانکاران این طرح 100 میلیارد ریال است.

رجایی با بیان اینکه 10 درصد اجرای طرح باقی مانده است تصریح کرد: 16 کیلومتر دیگر شبکه ابیاری دالکی در دست اجرا است که برای اجرای آن به 350 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به اینکه 1.4 میلیون اصله نخل از طریق شبکه آبیاری دالکی آبرسانی می‌شود گفت: آب شبکه دالکی از طریق رودخانه دالکی، سد سرقنات و بخشی هم از طریق پمپاژ بندهای داخلی تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه وزارت نیرو برای سال آینده 20 میلیارد ریال پیش بینی کرده گفت:  این اعتبار تامین کننده نیاز شبکه ابیاری دالکی نیست./تسنیم

ارسال نظر