کد خبر : 5325

حذف زیرمیزی پزشکان تکمیل طرح تحول نظام سلامت را به دنبال داشت

حذف زیرمیزی پزشکان تکمیل طرح تحول نظام سلامت را به دنبال داشت

امام جمعه برازجان گفت: طرح تحول نظام سلامت موجبات رضایت مندی مردم را در مراکز درمانی فراهم کرده است که با اجرای مرحله سوم مبنی بر حذف زیرمیزی پزشکان، این طرح را تکمیل کرد.

به گزارش بوشهر 24، حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های نماز جمعه برازجان با قدردانی از دست اندرکاران مراسم تاسوعا، عاشورا، نمازظهر عاشورا و تعزیه خوانی اظهار کرد: مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان امسال با شکوه خاصی در دشتستان برگزار شد ولی لازم است برخی امور در برپایی این مراسم رعایت شود.

وی با بیان اینکه مراسم نماز ظهر عاشورا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تصریح کرد: نماز ظهر عاشورا در دشتستان باید پرشورتر با حضور عزاداران حسینی برگزار شود که این مهم مستلزم این است که مراسم عزاداری تا پاسی از شب ادامه  نداشته باشد.

امام جمعه برازجان با بیان اینکه برخی از مراسم‌ها باید در مراسم عزاداری برچیده شود گفت: مراسم حجله گردانی در آیین‌ها  جایز نیست بهتر است این برنامه برداشته شود.

وی از حضور پرشور مردم، نظم و انضباط آنان در آیین‌های ماه محرم قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه منبرها امسال بسیار محتوایی شده و مردم از آگاهی بالایی برخوردارند و به خوبی در دانشگاه انسان سازی محرم حضور گسترده دارند.

خطیب نماز جمعه برازجان با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت رضایت‌مندی مردم را در بخش‌های مختلف فراهم کرده است به طرح حذف دریافت خارج از تعرفه پزشکی  پرداخت و گفت: از تلاش‌های وزیر بهداشت برای اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشورقدردانی می‌شود و بخشنامه برخورد با پزشکان زیرمیزی بگیر از اقدامات خوبی است که جای تشکر دارد.

مصلح با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت رضایت مندی مردم را فراهم کرده است، گفت: فعالیت‌های خوبی در امر سلامت از سوی دولت در حال انجام است که مراحل مختلف این طرح زمینه رضایت‌مندی بیشتر مردم فراهم کرده است.

وی، به شهادت امام سجاد (ع) اشاره و اظهار کرد: حضرت زینب (س) و حضرت سجاد (ع) راوی واقعه بزرگ کربلا بودند و به خوبی دستاوردها و فلسفه این قیام بزرگ را برای مردم تشریح کردند.

امام جمعه برازجان افزود: اگر آن پیام رسانی‌ها نبود، بدون شک این واقعه در همان کربلا باقی ماند اما اکنون همه مردم در طول تاریخ پس از این ماجرا با فلسفه این قیام بزرگ آشنا شده‌اند.

ارسال نظر