کد خبر : 5327

12 ميليارد کالاي قاچاق با رد رشوه 200 ميليوني توقيف شد

12 ميليارد کالاي قاچاق با رد رشوه 200 ميليوني توقيف شد

جانشين فرمانده انتظامي استان بوشهر از کشف 12 ميليارد ريال کالاي قاچاق در شهرستان ديلم و رد رشوه 200 ميليون ريالي خبر داد .

به گزارش بوشهر 24، به نقل از باشگاه خبرنگاران پليس ، سرهنگ " عليرضا رزمي " در تشريح اين خبر گفت : ماموران كلانتري مركزي و يگان امداد و پليس اطلاعات شهرستان ديلم پس از كسب خبر از تراتزيت كالا با کنترل محورهاي مواصلاتي اين شهرستان 3 دستگاه تريلي حامل باطري خودرو و قاشق و چنگال قاچاق كه در حال ورود به شهر ديلم بودند را متوقف کردند.

وي بيان کرد: رانندگان دو تريلي با رويت توقيف تريلي اول توسط پليس قبل از رسيدن به ماموران، جاده را دور زده و به سمت گناوه حركت کردند كه بلافاصله توسط ماموران يگان امداد و پليس اطلاعات تعقيب شدند كه در بين راه به ماموران پيشنهاد 200ميليون ريال داده شد که ماموران با امتناء از گرفتن رشوه در صدد توقيف انان برآمدند .

جانشين فرماندهي انتظامي استان در ادامه افزود: قاچاقچيان كه با سر سختي و عدم قبول رشوه ماموران رو به رو مي شوند اقدام به حركات مارپيچ در جاده نموده و قصد واژگون نمودن خودروي پليس را داشتند كه در كار خود ناكام و سرانجام يكي ديگر از خودروها در ورودي شهر امام حسن(ع) متوقف شد.

سرهنگ رزمي ادامه داد: راننده تريلي سوم با ديدن صحنه از جاده اصلي به فرعي تغيير مسير داده و با توجه به باريك بودن جاده و سد نمودن راه ماموران قصد فرار داشته كه با تير اندازي هوايي متوقف و هر سه دستگاه خودرو به پليس مبارزه با قاچاق منتقل شدند که در بازرسي از  تريلي هاتعداد4445عدد باطري خارجي خودرو و 1122بسته قاشق و چنگال قاچاق فاقد هرگونه مدارک گمرکي کشف و ضبط شد.

رزمي تصريح کرد : ارزش ريالي کالاهاي مکشوفه 12 ميليارد ريال برآورد شده است كه در اين رابطه 3 نفر متهم دستگير و با تشکيل پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شدند.

ارسال نظر