کد خبر : 5342

گرانی میوه مردم بوشهر را کلافه کرده است

گرانی میوه مردم بوشهر را کلافه کرده است

در حال حاضر در هیچ یک از میوه فروشی های بوشهر قیمت دو محصول با یکدیگر برابر نبوده و هر کدام از فروشنده ها نرخ موردنظر خود را اعلام می کنند.

به گزارش بوشهر 24، گرانی میوه و تره بار سال هاست در شهر بوشهر به عنوان یک معضل بزرگ برای شهروندان آن مطرح بوده و علی رغم تغییر دولت ها و در پی آن تغییر مدیریت های استانی اما تاکنون هیچ مدیریی موفق به مهار آن نشده است.

اگرچه در دوره هایی برخی مدیران تازه نفس در ابتدای ورودشان به استان سعی کردند با گرانی ها مقابله کرده و گامی در جهت رضایتمندی مردم بردارند اما پس از مدتی توان این مدیران در رویارویی با مافیای موجود در بازار میوه و تره بار بوشهر رو به انحلال رفته و در نتیجه پس از مدتی نه تنها محصولات موجود در بازار و میوه فروشی های بوشهر ارزان تر نشده بلکه گران تر هم می شود.

در حال حاضر هم همچون گذشته با نگاهی بر بازار میوه و تره بار به خصوص میوه فروشی های موجود در سطح شهر بوشهر مشاهده می شود نه تنها قیمت میوه در این شهر گران است بلکه بدتر از آن در هیچ کدام از میوه فروشی های بوشهر قیمت میوه ها باهم برابر نبوده و در برخی اوقات قیمت ها به صورت نجومی بالا می روند.

اگرچه تاکنون این موضوع بارها رسانه ای شد و انتقادات شهروندان از طریق رسانه ها به گوش مسئولین رسیده است اما هر بار برخی میوه فروشی ها و پس از ان ها بعضی مسئولین با بیان این که کیفیت میوه ها در میوه فروشی ها یکسان نیست سعی کردند گرانی های موجود در مرکز استان را توجیه کنند.

متاسفانه این روزها نادیده گرفتن گرانی ها در بسیاری از میوه فروشی ها به خصوص در روزهای تعطیل موجب شده تا در برخی از مراکز عرضه توزیع میوه و تره بار قیمت ها تا دو برابر سایر مراکز بالا رفته و همین موضوع اعتراض و ناراحتی شهروندان بوشهری را درپی داشته است.

مشخص نیست به چه دلیل دستگاه های مرتبط با موضوع آن طور که شایسته و بایسته است با پدیده زشت و ناپسند گرانفروشی که مردم بوشهر سال ها با آن دست به گریبانند مبارزه نکرده و یا در صورت مقابله با آن، نتیجه مطلوب که ثبات در مهار گرانی ها می باشد حاصل نمی شود؟

مشخص نیست به چه دلیل قیمت میوه و تره بار در شهرهای اطراف بوشهر یا استان های همجوار بسیار پایین تر از این شهر بوده و تاسف بارتر این که چرا اختلاف قیمت این محصولات در بازار میوه و تره بار بوشهر با میوه فروشی های سطح شهر و حتی میوه فروشی ها با یکدیگر بسیار متفاوت است؟

موضوعی که از دید شهروندان بوشهری پنهان نبوده و به دلیل خریدهایی که مردم همه روزه انجام می دهند بسیار ملموس و البته آزاردهنده است./ بوشهر نیوز

ارسال نظر