کد خبر : 5343

راه آهن بوشهر در اولویت است

راه آهن بوشهر در اولویت است

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس با بیان اینکه در بودجه سال 94، 200 هزار میلیارد ریال برای کشاورزی و صنعت کشور اختصاص یافته است، احداث خط راه‌آهن بوشهر را اولویت‌ اصلی کشور معرفی کرد.

به گزارش بوشهر 24 ، حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌ن‍‍ژاد گفت: افزایش اعتبارات استان بوشهر در وضعیتی که اعتبارات بسیاری از استان‌ها کاهش و یا تغییری پیدا نکرده است نشان از عملکرد مثبت نمایندگان بوشهر در مجلس شورای اسلامی دارد.

وی با اشاره به اینکه در موضوع احداث راه‌آهن اختلافی بین دشتستان و تنگستان وجود ندارد، ادامه داد: دیدگاه ما برای احداث راه‌آهن مبتنی بر نگاه دقیق و کارشناسی شده است و محدودیت اعتبارات ملی در تمام پروژه‌های ملی کشور از جمله پروژه راه‌آهن بوشهر تاثیر خود را گذاشته است با این حال احداث خط‌ راه‌آهن بوشهر از اولویت‌های راه‌آهن کشور است، به این معنی که اگر احداث دو خط راه‌آهن در کشور آغاز شود یکی از آن دو خط احداثی در استان بوشهر خواهد بود.

این مسئول گفت: با تلاش مجمع نمایندگان جنوب و سایر نمایندگان از محل بودجه سال 94، 100 هزار میلیارد ریال برای رونق بخش کشاورزی و برای رونق بخش صنعتی نیز 100 هزار میلیارد ریال اختصاص یافته است.

ارسال نظر