کد خبر : 5423

راه‌اندازی کلینیک‌های ویژه در استان بوشهر

راه‌اندازی کلینیک‌های ویژه در استان بوشهر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: با افزوده شدن پزشکان متخصص به استان، نیازهای تخصصی استان تأمین و برای رفاه حال هم‌استانی‌ها کلینیک‌های ویژه راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش بوشهر 24 ، علیرضا رئیسی اظهار داشت: این کلینیک‌ها به منظور ارایه خدمات سرپایی تخصصی در شهرستان‌ها راه‌اندازی می‌شوند که با تعرفه دولتی به مردم ارایه خدمت می‌کنند.

وی بیان کرد: پس از تدوین و ابلاغ کتاب ارزش‌های نسبی خدمات و اصلاح این تعرفه، کمیته نظارت بر اجرای آن در استان‌ها شکل گرفته و اجرای دقیق آن را با جدیت دنبال می‌کند.

رئیسی اضافه‌کرد: تدوین کتاب ارزش‌های نسبی خدمات سلامت تحول بزرگی است که پس از دو دهه انتظار جامعه پزشکی با انجام کار کارشناسی انجام شد و تا حد قابل قبولی تعرفه‌های خدمات را به مبلغ واقعی نزدیک کرده است.

وی افزود: پرداخت به جامعه پزشکی بر اساس این کتاب رضایت‌مندی خوبی در بین پزشکان به وجود آورده است و اگر جایی نیز احتیاج به اصلاح وجود داشته باشد مورد بررسی و در صورت نیاز اصلاح می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به تشکیل کمیته نظارت بر اجرای تعرفه‌های خدمات سلامت گفت: در راستای تشکیل کمیته کشور، کمیته استانی نظارت بر اجرای تعرفه‌های خدمات سلامت متشکل از دانشگاه علوم پزشکی، سازمان نظام پزشکی و سازمان‌های بیمه‌‌ تشکیل شده است.

رئیسی خاطرنشان کرد: با برگزاری ساعت‌ها جلسه کارشناسی نحوه نظارت بر اجرای صحیح تعرفه‌های برنامه‌ریزی شده و همه اعضای کمیته متعهد شدند با تمام توان برای صیانت از حقوق بیماران و جامعه پزشکی تلاش کنند.

وی افزود: برای اجرای مطلوب این طرح با رؤسای بیمارستان‌های استان اعم از بیمارستان‌های دولتی، خصوصی و عمومی غیردولتی، سازمان‌های بیمه‌گر، سازمان نظام پزشکی استان و نظام پزشکی شهرستان‌ها جلساتی برگزار شده است تا از انجام دقیق طرح اطمینان حاصل کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در صورتی که وجهی خارج از سیستم حسابداری بیمارستان‌ها از بیماران مطالبه شد نباید وجه پرداخت شود و در صورتی که این وجه پرداخت شد بیماران می‌توانند برای رسیدگی به موضوع به رییس بیمارستان، حاکمیت بالینی بیمارستان یا معاونت درمان دانشگاه اطلاع دهند تا در اسرع وقت موضوع پیگیری شود.

رئیسی اضا‌فه‌کرد: هم استانی‌ها می‌توانند از سامانه 1690 که در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مستقر است نیز استفاده کنند و گزارش پرداخت خارج از تعرفه خدمات سلامت را ثبت کنند.

وی بیان‌داشت: گزارش ثبت شده در سامانه 1690 به استان ارجاع داده می‎شود و پس از تحقیق درباره موضوع در صورت اثبات آن، جریمه‌هایی برای پزشک در نظر گرفته شده است که با قاطعیت تمام اجرا می‌شود.

رئیسی گفت: در صورتی که پزشکی در استان بوشهر تخلفی انجام دهد و توسط کمیته نظارت به اثبات برسد و حکمی برای وی صادر شود که برای مثال مدتی از طبابت محروم شود این حکم برای تمام کشور قابل اجراست و پزشک در هیچ استان دیگری نمی‌تواند فعالیت داشته باشد.

این مقام مسئول تصریح‌کرد: برای هماهنگی بیشتر با مدیران گروه‌های مختلف پزشکی جلسات متعددی برگزار شده و جدیت طرح به اطلاعشان رسیده است و امیدوارم پس از اصلاح تعرفه‌های خدمات سلامت هیچ گونه دریافت خارج از تعرفه‌ای در استان اتفاق نیفتد زیرا در هیچ موردی چشم‌پوشی نخواهیم کرد./ فارس

ارسال نظر