کد خبر : 5470

باند حرفه ای سارقان منازل در بوشهر متلاشی شد

باند حرفه ای سارقان منازل در بوشهر متلاشی شد

فرمانده انتظامي استان بوشهر از دستگيري اعضاي يک باند حرفه اي سرقت از منازل مسکوني در شهر بوشهر خبر داد.

به گزارش بوشهر 24، سردار حيدر عباس زاده در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در پي اعلام تعدادي سرقت از منازل با شيوه و شگردهاي خاص در چند محله شهر بوشهر، با وصول پرونده هاي سرقت، موضوع به صورت ويژه در دستور کار رئيس پليس شهرستان بوشهر و کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پليس آگاهي استان قرار گرفت.
وی افزود: ماموران فرماندهي انتظامي شهرستان بوشهر، با احصاء بازه هاي زماني و مکاني سرقت ها و جمع آوري دلايل و قرائن، اعضاي باند شناسايي و طرح دستگيري آنها در دستور کار قرار گرفت.
عباس زاده اظهار داشت : سارقان چهار نفره اين باند حرفه اي غير بومي بوده که 2 نفر از سارقان اين باند با درايت و سرعت عمل ماموران انتظامي، در حين سرقت دستگير و دو نفر ديگر هنگام خروج از استان در اجراي طرح مهار شناسايي، خودرو پرايد آنها متوقف و دستگير شدند.
رئيس پليس استان بوشهر بيان کرد: در همين رابطه يک نفر مال خر طلاجات منازل سرقت شده، شناسايي و دستگيرو مقاديري از اموال مسروقه (طلاجان و اموال سرقت شده) که از متهمين کشف شده توسط مالباختگان شناسايي و مورد تاييد واقع شده اند.
وي در ادامه گفت: در بازجويي بعمل آمده، از 5 نفر متهم دستگير شده ، متهمان با ارائه دلايل و مدارک مادي جرم ، لب به اعتراف گشوده و راز سرقت هاي صورت گرفته را فاش و تا کنون به 7 فقره سرقت از منازل در سطح شهرستان بوشهر اعتراف کرده اند و جهت ادامه تحقيقات با هماهنگي مرجع قضايي در اختيار پليس آگاهي استان مي باشند.
عباس زاده در پايان توصيه کرد با توجه به اينکه عموم سرقت ها در اوايل شب و با استفاده از تاريکي هوا و خالي بودن منازل انجام مي شود از شهروندان عزيز درخواست داشتند ، قبل از خروج از منازل تمهيدات مناسب از قبيل ، ايمن بودن درب و پنجره ها ، بکارگيري حفاظ درب هاي ورودي و خروجي و پنجره ها ، و اطلاع به فرد مورداعتماد افدام به ترک منزل نمايند.

ارسال نظر