کد خبر : 561

صدور انسانیت در بندر پر افتخار پارس

تصویری شیرین تر از عسل در روستای شیرینوی عسلویه + تصاویر

تصویری شیرین تر از عسل در روستای شیرینوی عسلویه + تصاویر

بوشهر24: "تلخترين تصوير در شيرينوي عسلويه" ، عنوان خبري بود كه در تیر ماه سال گذشته با همراهي دوستانم در خاصه منتشر گرديد و بازتاب وسيعي در سايتهاي خبري استان و سراسر كشور به همراه داشت.

بوشهر24: تصوير و شرح حالي تلخ از خانواده اي مستمند در يك قدمي پايتخت اقتصادي و بزرگترين گنج ايران زمين (پارس جنوبي) ، با پدري از كارافتاده و مادري كه تنگ دستي  و آب مرواريد به راحتي چشمانش را از او گرفته بود.

به گزارش "بوشهر24"، در همه ي اين سالها شعله هاي پارس جنوبي كه اقتصاد و خانه ها ي ميلیونها ايراني را گرم نگه داشته ،حتي ذره اي گرمابخش محفل اين خانواده نشد.

اما غافل از اينكه در این وانفسای معیشت ، که هر کس به دنبال گذاشتن مرهمی بر زخم های "پیدا و پنهان" زندگیش است هنوز مرداني هستند كه احساسشان  از جنسِ همان ادراکی است که انعکاس آن به شکل عشق به حسین (ع) متبلور می شود . حسی ، ادراکی ، راز سر به مُهری كه خداوند در قلوب مومنان خود پنهان ساخته است.

تلألو و انعکاس این دفنیۀ قلوب در عکسها پیداست و در این میان، مهندس محسن وثوق ،‌كارمند خداجو و خوش اخلاق شركت پايانه ها و مخازن پتروشيمي پا پيش مي نهد .رايزني هاي او با  مدير عامل محترم و كاركنان شركت پايانه ها و مخازن پتروشيمي و تني چند از كاركنان شركت پتروشيمي پارس ، تصويري شيرين تر از عسل را در روستاي شيرينوي عسلويه رقم ميزند .

 پروژه ي ساخت سرپناه براي پيرزن نابينا با مبلغ 50 ميليون تومان شروع ميگردد و دستهای " پیدا و پنهان " نيز به یاری اين امر خير مي شتابد.

اكنون بياييد و بنگريد كه همت و عزم آنان و  وسعت قلب هايشان چگونه پيرمرد و پيرزني فرتوت و نابينا و اميد بهروزي از دست داده را " نشست گاهي " مي بخشد در خور انسان.

 عکسها به مانند آئینه ، تمام قد ، گویای خیلی چیزها هستند . آن لبخندِ "پیدا و پنهان" دخترک در عکس هم همینطور . روشنایی "پیدای" اتاق نشان از روشنایی "پنهان" دلهایی دارد که عاشقانه می تپند

وخوشحالي پيرمردي كه ديگر شريك زندگي اش با چشماني نابينا در چاله چوله هاي حياط ،‌زمين نخواهد خورد.

مردان پايانه ها و مخازن پتروشيمي شما امروز از بندر پر افتخار پارس بهترين محصول اين سرزمين (انسانيت) را صادر كرديد. الهی این قلوب شیدا و دستان سخا را عرضه بر آتش روا مدار... آمین / ریزپاد

 

ارسال نظر