کد خبر : 5903

بهترين نقطه ساحل بوشهر براي احداث هتل ستاره دار

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: درآمدهای نفتی نمی تواند پاسخگوی نیازهای اعتباری کشور باشد لذا به همین دلیل با استفاده از صنعت گردشگری باید درآمدزایی را در کشور تقویت کرد.

به گزارش بوشهر 24، سمیع اله حسینی مکارم چهارشنبه شب در نشست با استاندار بوشهر افزود: ظرفیت ناشناخته اکوتوریسم که در استان بوشهر است در شهرهای مختلف کشور از جمله شهرهای شمالی یافت نمی شود و باید به این مهم توجه ویژه شود.

وی توریسم صنعتی را از دیگر ظرفیت های مهم گردشگری استان بوشهر برشمرد و بیان کرد: اکوتوریسم و توریسم صنعتی افق روشنی در حوزه گردشگری برای استان بوشهر فراهم کرده است.
 
حسینی مکارم گفت: استان بوشهر قابلیت های مهمی در حوزه های گردشگری، آثار تاریخی و صنایع دستی دارد که باید این ظرفیت ها به گردشگران داخلی و خارجی معرفی شود.
 
حسینی مکارم اضافه کرد: وجود دریا، دشت، کوه، زیستگاههای پرندگان، مناطق مهم صنعتی پارس جنوبی و دیگر تاسیسات و زیرساخت ها استان بوشهر را در حوزه گردشگری و میراثی منحصر به فرد کرده است.
 
وی ادامه داد: امسال 54 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای تکمیل طرح های نیمه تمام میراث فرهنگی وگردشگری استان بوشهر مصوب شده که تاکنون 80 درصد آن تخصیص یافته است.
 
حسینی مکارم با بیان اینکه اعتبارات سال 94 استان بوشهر در حوزه گردشگری افزایش می یابد اضافه کرد: با توجه به اینکه برنامه ششم توسعه کشور در حال تدوین است طرحهای گردشگری ومیراثی استان بوشهر در این برنامه توسعه ای به طور ویژه دیده شده است.
 
حسینی مکارم افزود: با توجه به ظرفیت های مهم گردشگری در استانها باید با سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری درآمدهای کشور را افزایش داد.
 
وی تاکید کرد: با توجه به قابلیت های بالای گردشگری در استان بوشهر ساخت دو هتل پنج ستاره در مرکز استان بوشهر مورد توجه است.
 
استاندار بوشهر نیز گفت: برای ساخت دهکده گردشگری بوشهر که 400 هکتار اراضی ساحلی بوشهر به آن اختصاص یافته 150 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت آن تخصیص یافته که بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
 
مصطفی سالاری افزود: ساحل 900 کیلومتری خلیج فارس در استان بوشهر زیرساخت مناسبی را برای توسعه طرح های گردشگری فراهم کرده است.
 
وی گفت: اعتبارات عمرانی میراث فرهنگی استان بوشهر امسال افزون بر 350 میلیارد ریال است که تخصیص این اعتبارات تا پایان سال به 100 درصد می رسد.
 
استاندار بوشهر اضافه کرد: با توجه به اینکه استان بوشهر دارای قابلیت های مهمی در حوزه گردشگری و آثار باستانی دارد لازم است سازمان میراث فرهنگی کشور توجه ویژه ای به تخصیص اعتبارات ملی به استان بوشهر داشته باشد.
 
سالاری افزود: این استان با توجه به اینکه توانمندی زیادی در حوزه گردشگری دارد و لی از داشتن هتل ستاره دار بی بهره است که لازم است به این مهم توجه ویژه شود.
 
وی گفت: سرمایه گذارانی که در حوزه هتل سازی آمادگی دارند در بهترین نقطه ساحلی بوشهر زمین به آنها واگذار و حمایت های ویژه در زمینه اخذ مجوزهای لازم و پرداخت تسهیلات ازآنها می شود./ ایرنا

ارسال نظر