کد خبر : 5970

تسهيلات بهسازي بافت هاي فرسوده افزايش یافت

تسهيلات بهسازي بافت هاي فرسوده افزايش یافت

رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامی، در مراسم بهره‌برداری از ۸۰۰ واحد مسکونی ساخته شده در مناطق زلزله‌زده برازجان، از افزايش سقف تسهيلات بهسازی بافت‌های فرسوده خبر داد.

به گزارش بوشهر 24، عليرضا تابش، با بيان اين که هفتم آذر سال گذشته زلزله ۵.۷ ريشتری شهرستان دشتستان به ۴۷ روستا و ۷ شهر در اين مطقه خسارت وارد کرد، گفت: در اين زلزله به ۴۸۰۰ واحد مسکونی اعم از احداثی و ترميمی خسارت وارد شد که دولت يازدهم در ماه‌هاي ابتدايي فعاليت خود، دستور بازسازي آن‌ها را صادر کرد.
وي تصريح کرد: برای هر واحد مسکوني ۲۵ ميليون تومان وام احداث، ۱۰ ميليون تومان وام تعمير و ۳ ميليون تومان وام بازسازی محوطه در نظر گرفته شد.
وی ادامه داد: همچنين ۵ ميليون تومان وام احداث، دو ميليون تومان وام تعمير و يک ميليون تومان وام بازسازی محوطه به صورت بلاعوض مصوب شد و در نتيجه اين اقدامات تا امروز عمليات ۹۰ درصد واحدهای احداثی و ۹۵ درصد واحدهای تعميراتی به پايان رسيده‌ است.
وی با بيان اين که عمليات عمرانی ۱۶۰۰ واحد مسکونی در اين منطقه به طور کامل تمام شده‌است،‌ اضافه کرد: تا پايان اسفندماه تمام واحدهای مسکونی منطقه دشتستان به پايان میرسد و مردم می توانند از مناطق مسکونی که به دست خودشان و پشتيبانی بنياد مسکن ساخته شده، بهره‌برداری کنند.
رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامی تاکيد کرد: تاکنون ۶۵.۹ ميليارد تومان اعتبار به شکل تسهيلات، ۱۳.۷ ميليارد تومان وام بلاعوض و ۸ ميليارد تومان برای امور پشتيبانی و خدماتی اين منطقه در نظر گرفته شده و امسال نيز ۱۰ ميليارد تومان اعتبار جديد براي کمبود تخصيص‌های سال گذشته در دولت مصوب شد.
/ موج

ارسال نظر