کد خبر : 6016

اولویت‌دارترین پروژه راه استان بوشهر

اولویت‌دارترین پروژه راه استان بوشهر

استاندار بوشهر گفت: اجرای جاده گناوه - دیلم اولویت‌دارترین پروژه راه استان بوشهر است.

به گزارش بوشهر 24، مصطفی سالاری پیش از ظهر یکشنبه در نشست با مسئولان و اعضای شوراهای شهرستان گناوه اظهار داشت: شوراها به عنوان منتخب مردم و حلقه اتصال مردم و مسئولان هستند و ما به خوبی به ظرفیت شوراها واقف هستیم که باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های گسترده شهرستان گناوه در بخش بازرگانی و گردشگری، ادامه داد: باید پیوند مثبتی را بین بخش بازرگانی و گردشگری در این شهرستان ایجاد کنیم تا تحت شعاع هم قرار نگیرد و بلکه به توسعه همدیگر کمک کنند.

استاندار بوشهر بر لزوم توسعه زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان گناوه تاکید کرد و بیان داشت: بسیاری از مردم از نقاط مختلف کشور به استان بوشهر و گناوه می‌آیند تا هم از ظرفیت‌های گردشگری این شهرستان استفاده کنند و هم اینکه برای بازرگانی به گناوه می‌آیند.

دغدغه های بالایی در زمینه راه‌های شهرستان گناوه داریم

وی با بیان اینکه دغدغه های بالایی در زمینه راه‌های شهرستان گناوه داریم، افزود: تلاش گسترده‌ای را برای بهبود وضعیت راه‌های گناوه خواهیم داشت و امسال اولویت‌دارترین پروژه راه استان بوشهر، راه گناوه به دیلم است که امیدواریم به زودی اجرا شود.

سالاری همچنین از اجرای اتصال فرعی گناوه به ریگ از ابتدای سال آینده خبر داد و افزود: پیگیری های مستمری را برای اجرای جاده گناوه به گره و گچساران داشته‌ایم و مذاکراتی را با مسئولان وزارت راه و مسئولان وزارت نفت داشته‌ایم.

وی همچنین از توسعه بنادر در شهرستان گناوه خبر داد و بیان داشت: این موضوع را از طریق شیلات و همچنین بنادر و دریانوردی بررسی کرده‌ایم که امیدواریم در اینده نزدیک به نتایج مورد نظر برسیم.

افزایش شش برابری اعتبارات شهرستان گناوه

استاندار بوشهر تاکید کرد: در این نشست موارد متعددی مطرح شد و در یک نشست یکی دو ساعته این مسائل قابل بررسی نیست ولی همه این‌ها را جمع‌بندی کرده و به صورت کارشناسی بررسی خواهیم کرد و نتایج را به اطلاع شما خواهیم رساند.

وی با اشاره به اینکه مجموع اعتبارات شهرستان گناوه در سال گذشته 27 میلیارد تومان بود که هشت میلیارد تومان آن پرداخت شد، بیان داشت: امسال اعتبارات مصوب شهرستان گناوه 55 میلیارد تومان است که خوش بین هستیم که همه این اعتبارات تخصیص یابد.

سالاری تصریح کرد: حتی در صورتی که 50 میلیارد تومان اعتبارات شهرستان گناوه نیز تخصیص یابد، باز هم اعتبارات امسال گناوه شش برابر سال گذشته خواهد بود که اعتبارات مناسبی که تخصیص می‌یابد باید به خوبی به کار و پروژه تبدیل شود.

اعتبارات ارزش افزوده استان بوشهر به 200 میلیارد تومان می‌رسد

وی ادامه داد: امسال 10 میلیارد و 900 میلیون تومان به شهرداری گناوه اختصاص یافته است در حالی که سال گذشته در مجموع چهار میلیارد تومان به شهرداری گناوه تخصیص یافته بود.

استاندار بوشهر میزان اعتبارات ارزش افزوده سال گذشته استان بوشهر را 120 میلیارد تومان عنوان کرد و بیان داشت: امسال تا 40 روز پیش که آخرین امار را دریافت کردیم، 160 میلیارد تومان اعتبارات ارزش افزوده در استان بوشهر محقق شده است و تا پایان سال به 200 میلیارد تومان خواهد رسید.

وی از دو برابر شدن رونق بندر گناوه خبر داد و تصریح کرد: در عرصه ورزشی شهرستان گناوه، تخصیص‌های این شهرستان متناسب با نیازها نیست ولی در مجموع نسبت به سال گذشته شاهد افزایش چشمگیری در اعتبارات هستیم.

اجرای سالن ورزش یا زمین چمن در محلات مختلف شهرهای استان

سالاری ادامه داد: امسال در روستاهای بالای یک هزار نفر استان زمین چمن مصنوعی ایجاد می‌شود و در سال آینده نیز برای هر شهر بر اثر شاخص‌های در چند محله سالن یا زمین چمن مصنوعی ایجاد می‌شود.

وی از اجرای هشت پلاژ در سواحل استان بوشهر طی سال جاری خبر داد و افزود: دو پلاژ در شهرستان گناوه اجرا می‌شود که یکی مخصوص بانوان است و یک پلاژ هم مخصوص بانوان است.

استاندار بوشهر بر لزوم اجرای طرح پل خور مرده‌شور گناوه با توجه به تامین اعتبارات مورد نیز تاکید کرد و گفت: اجرای طرح پل ورودی شهر گناوه نیز باید هر چه سریع‌تر اجرا شود./ مهر

ارسال نظر