کد خبر : 6163

رتبه اول استان بوشهر در پرداخت بیمه بیکاری

رتبه اول استان بوشهر در پرداخت بیمه بیکاری

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: بوشهر رتبه اول پرداخت بیمه بیکاری در سطح کشور را دارد

به گزارش بوشهر 24، عبدالمجید رازه عصر پنجشنبه در نشست شورای اداری شعب تامین اجتماعی استان بوشهر اظهار داشت: ۳۵۳ هزار بیمه شده اصلی در استان بوشهر وجود دارد که بیشترین تعداد در شهرستان‌های عسلویه و کنگان و بیشترین میزان مستمری بگیران در بوشهر و دشتستان هستند.

وی افزود: با توجه به سطح وسیع فعالیت‌ها و گسترش روزافزون ماموریت‌های سازمان، برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی و بررسی تخصصی قوانین و دستورالعمل‌ها به منظور ارائه خدمات بهتر به مردم ضروری است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر تصریح کرد: در شش ماهه اول امسال ۱۱۰ میلیارد تومان تعهدات و ۱۲۸ میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری پرداخت کرده‌ایم که رتبه اول پرداخت بیمه بیکاری در سطح کشور است.

وی از ارتقای شعبه برازجان از تیپ ۳ به تیپ ۲ خبر داد و افزود: با رایزنی‌های صورت گرفته، باتوجه به حجم مراجعات مردمی و خدمات مورد نیاز آنها، در ماه جاری این ارتقا صورت گرفته که نیرو و تجهیزات آن نیز به‌زودی مستقر خواهند شد تا بتوانند با کیفیت بیشتری به مردم خدمات رسانی کنند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار دشتستان نیز در این نشست اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی نهادی عمومی و غیردولتی است که مستقیما با بدنه اقشار مختلف مردم در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، بیمه‌ای، حمایتی و درمانی ارتباط تنگاتنگی دارد.

عادل دهدشتی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های اصلی دولت تدبیر و امید اجرای طرح تحول نظام سلامت است که تامین اجتماعی در این زمینه نقش پررنگی دارد.

وی افزود: بی شک شرایط زندگی و کار مردم در شهرهای بزرگ و کوچک و روستاها متفاوت است و نحوه اجرای قوانین و مقررات این سازمان در مناطقی مثل دشتستان قابل بومی‌سازی است؛ در صورتی که اصل موضوع منحرف نشود.

دهدشتی اضافه کرد: طبق ارزیابی‌های انجام شده میزان رضایت ارباب رجوع به شعبه دشتستان با توجه به حجم انبوه مراجعین مطلوب است و باید با افزایش نیرو و تجهیزات بیش از پیش به تکریم ارباب رجوع اهتمام ورزیم.

نشست شورای اداری شعب تامین اجتماعی استان بوشهر با حضور مدیرکل و معاونان، کارشناسان ارشد استانی، مسئولان و کارشناسان شعبه‌های برازجان، شبانکاره، گناوه، خارگ و دیلم به میزبانی تامین اجتماعی برازجان برگزار شد./ مهر

ارسال نظر