کد خبر : 6168

لزوم توسعه کانال‌های پایین‌دست سد رئیسعلی دلواری

لزوم توسعه کانال‌های پایین‌دست سد رئیسعلی دلواری

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم توسعه کانال‌های پایین‌دست سد رئیسعلی دلواری تاکید کرد.

حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد پنجشنبه شب در نشست هم‌اندیشی بخش شبانکاره اظهار داشت: حضور استاندار بوشهر در بخش‌های مختلف از ابتکارات ارزشمند دکتر سالاری است و این مهم موجبات رفع مشکلات مردمی شده است.

وی افزود: در این نشست‌ها مشکلات و معضلات مردم به صورت چهره به چهره بررسی و مطرح می‌شود و مسئولان نیز از نزدیک در جریان معضلات مردم قرار می‌گیرند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در شبانکاره زیرساخت لازم برای توسعه و اشتغال پایدار نداریم و انتظار داریم این مسئله با تلاش مسئولان محقق شود.

موسوی‌نژاد تصریح کرد: عمده‌ترین مشکل مردم شبانکاره در این است که فضا برای اشتغال وجود ندارد و عمدتا عسلویه و خارک مقصد اشتغال جوانان این منطقه است.

وی بر لزوم توسعه کانال‌های پایین‌دست سد رئیسعلی دلواری تاکید کرد و یادآور شد: کانال‌های بالادست 1 و 2 در منطقه شبانکاره ایجاد شده ولی برای بهره‌وری بیشتر کشاورزان باید کانال‌های 3 و 4 نیز در پایین‌دست سد ایجاد و تکمیل شود تا کشاورزان بتوانند استفاده بهینه را ببرند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بخش عمده‌ای از آب سد رئیسعلی دلواری هدر می‌رود و این مسئله باید توسط مجموعه شرکت آب منطقه‌ای استان مدیریت شود تا آب هدر نرود.

موسوی‌نژاد بر لزوم تقویت زیرساخت‌های گردشگری در شبانکاره تاکید کرد و گفت: سنددار کردن اراضی مسکونی شبانکاره و آبپخش از مشکلات اساسی مردم است که باید در کمترین زمان ممکن رفع شود.

وی با بیان اینکه منابع طبیعی بلای جان مردم شبانکاره شده است، افزود: منابع طبیعی باید از حقوق بیت‌المال دفاع کند ولی نباید به مردم مستضعف ظلم کند و نباید کشاورزان منطقه با 80 سال سن در راهروهای دادگاه به شکایت منابع طبیعی پاسخ دهند.

موسوی‌نژاد همچنین بر لزوم بهبود وضعیت آب شرب مردم شبانکاره تاکید کرد. / فارس

ارسال نظر