کد خبر : 6258

تصاویر/ دیدار آیت الله صفایی با اعضای شوراهای حل اختلاف استان

تصاویر/ دیدار آیت الله صفایی با اعضای شوراهای حل اختلاف استان

زندگی بشری بدون اختلاف مفروض نیست و اختلاف چیزی است که در سطح جامعه حتمی است امام موضوع مهم پیشگیری است که باید با فرهنگ‌سازی و مدیریت قوی و بررسی دعاوی حکم کرد.

به گزارش بوشهر 24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح امروز در دیدار اعضای شوراهای حل اختلاف استان بوشهر با اشاره به موفقیت شورای حل اختلاف استان بوشهر در سطح کشور، اظهار داشت: زندگی بشری بدون اختلاف مفروض نیست و اختلاف چیزی است که در سطح جامعه حتمی است امام موضوع مهم پیشگیری است که باید با فرهنگ‌سازی و مدیریت قوی و بررسی دعاوی حکم کرد.

وی بیان کرد: اما گاهی اینگونه است که انسان منطبق بر قانون حکم کند، در برخی مواقع هم اینقدر فرهنگ بالاست که با وجود اعلام حکم قاضی، اما طرفین صلح و سازش می‌کنند.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه پیشگیری از نظر اسلام نخستین گام است، افزود: بخشش، سازش، عفو و گذشت یک اصل اساسی در فرهنگ اسلامی است و دادگاه‌های حل اختلاف با همین رویکرد موجب شده بار سنگین قوه قضاییه برداشته شود و شرایط را طوری فراهم کنند که ورودی پرونده به دادگاه‌ها کم شود.

صفایی بوشهری گفت: دادگاه حل اختلاف در تاریخ اسلام دارای یک ریشه است و حضرت علی(ع) مسئول نخستین دادگاه حل اختلاف بوده است.

وی تاکید کرد: باید با فرهنگ‌سازی به شکل گسترده جامعه را به سمتی ببریم که نزاع‌ها به سمت سازش از سوی دادگاه حل اختلاف برود.

امام جمعه بوشهر خطاب به اعضای شورای حل اختلاف بوشهر بیان کرد: مردم شما را نهادی برخواسته از متن جامعه می‌دانند بنابراین اعتماد زیادی به شما هست و این اعتماد نشان از این دارد که مردم شما را از خودشان می‌دانند.

صفایی‌بوشهری بیان داشت: باید فرهنگ صلح و سازش را در جامعه گسترش دهیم تا تبعات اجتماعی اختلافات در جامعه کم شود.

وی اضافه کرد: در موارد نزاع، طرفین را به سمتی ببریم که هم شاکی و هم متشاکی به صلح و سازش برسند، مردم استان بوشهر مردمی نجیب هستند و فرهنگ‌ سازش، همگرایی، گذشت در جامعه باید تقویت شود.

امام جمعه بوشهر تاکید کرد: اعضای شورای حل اختلاف باید به سلامت جسمی و روحی خود توجه کنند و از نظر روحی بسیار قوی باشند./ فارس

1600993 6

 

1600993 8

1600993

1600993 7

1600993 5

1600993 4

1600993 2

1600993 1

 

ارسال نظر