کد خبر : 6295

ایجاد پارک علم و فناوری کودک و نوجوان در بوشهر

ایجاد پارک علم و فناوری کودک و نوجوان در بوشهر

رئیس پارک علم و فناوری خلیج‌فارس بوشهر از احداث پارک علم و فناوری کودک و نوجوان در بوشهر با استفاده از اعتبارات استانی و معاونت فناوری رئیس‌جمهوری خبر داد.

به گزارش بوشهر 24، حبیب رستمی پیش از ظهر امروز در نشست مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: از سال 90 پارک علم و فناوری خلیج‌فارس بوشهر کمک مالی از مرکز دریافت نکرده، ضمن اینکه صندوق نوآوری و پژوهشی نیز در استان بوشهر راه‌اندازی نشده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر اعتبار مورد نیاز پارک فناوری بوشهر از طریق استان فارس به نام بوشهر پرداخت می‌شود که انتظار داریم دستور راه‌اندازی صندوق فناوری و پژوهشی در استان بوشهر صادر شود.

رئیس پارک علم و فناوری خلیج‌فارس بوشهر گفت: با توجه به محدودیت دسترسی استان بوشهر به مرکز کشور با وجود اینکه روزانه یک پرواز انجام می‌شود، بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان برای بازاریابی خود در سطح کشور نیاز به ایجاد دفتر در تهران دارند، به همین خاطر انتظار داریم تسهیلاتی برای شرکت‌ها در نظر گرفته شود تا بتوانند در تهران دفتر خود را فعال و بازاریابی کنند.

رستمی افزود: موضوع امتیازات شرکت‌های دانش‌بنیان بوشهر نیز از طریق کارگزاری ارزیابی استان فارس انجام می‌شود و این مشکل هم باید با فعال شدن کارگزاری ارزیابی در بوشهر حل شود.

وی گفت: 80 شرکت دانش‌بنیان ثبت شده در استان بوشهر داریم که 40 شرکت فعال هستند و از این تعداد تنها 18 شرکت در سامانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ثبت شدند.

رئیس پارک علم و فناوری خلیج‌فارس بوشهر در مورد پارک علم و فناوری کودک و نوجوان در بوشهر بیان داشت: با وجود اینکه 70 درصد شرکت‌های دانش‌‎بنیان استان بوشهر مخابراتی و الکترونیکی هستند، اما آزمایشگاه فناوری پژوهشی در بوشهر نداریم./ فارس

ارسال نظر