کد خبر : 6311

معاون رییس جمهور: دانشگاه‌های استان در توسعه شیلات و انرژی گام بردارند

معاون رییس جمهور: دانشگاه‌های استان در توسعه شیلات و انرژی گام بردارند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: دانشگاه‌های استان بوشهر باید در راستای توسعه شیلات، نفت، گاز و انرژی گام بردارند.

به گزارش بوشهر 24 به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر؛ دکتر سورنا ستاری در نشست با نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، استاندار و تنی چند از مسئولان با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه‌های اقتصادی دارای جایگاه ویژه‌ای در کشور است اظهار داشت: این استان با داشتن صنایع بزرگ در حوزه‌های، نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه اتمی جایگاه مهمی در عرصه ملی و بین‌المللی دارد.

وی با بیان اینکه تجاری سازی محصولات یکی ازاولویت‌های  مهم شرکت‌های دانش بنیان است تصریح کرد: شرکت‌های دانش بنیان که نقش موثر خود را در طرح‌ها و پژوهش‌ها نشان داده‌اند اکنون مهم‌ترین اولویت این شرکت‌ها تجاری سازی محصولات آنان است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با تاکید بر این اینکه  اقتدار کشورهای مختلف بر اساس توانمندی علمی و پژوهشی است بیان کرد: در این بخش کشورهایی موفق هستند که به تحقیقات و پژوهش‌های خود توجه می‌کنند.

دکتر ستاری با بیان اینکه دانشگاه پایگاه اصلی اقتصاد دانش بنیان است افزود: اجرای پروژه‌های اقتصادی بدون پیوست فرهنگی معضلاتی در پی دارد که  اکنون برای حل این معضل انقلاب فرهنگی در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان ایجاد می‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با تاکید بر پیوست فرهنگی در پروژه‌های صنایع بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: اکنون مشکلات فرهنگی در مناطق اجرای پروژه‌های بزرگ صنعتی در استان بوشهر نبود پیوست فرهنگی در این پروژها است که باید رویکرد اقتصاد دانش‌بنیان به این مهم باشد.

وی پروژه‌های حوزه شیلات، نفت و انرژی را از ویژگی‌های استان بوشهر دانست و افزود: دانشگاه‌های استان بوشهر باید در راستای توسعه شیلات، نفت، گاز، انرژی گام بردارند و مشکلات جامعه را حل کنند.

دکتر ستاری از حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری از پژوهشگران خبرداد و گفت: پروژه SPF  میگوی استان بوشهر نقش مهم و تاثیرگذاری در حل مشکلات هزاران نفر دارد که این مهم سبب افزایش سرمایه‌گذاری در بخش شیلات و آبزی‌پروری می‌شود که بدون شک از این پروژه مهم حمایت ویژه می‌شود

ارسال نظر