کد خبر : 6324

امام جمعه بوشهر: بوشهر به مرکز تولید علم و فناوری تبدیل شود

امام جمعه بوشهر: بوشهر به مرکز تولید علم و فناوری تبدیل شود

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه هیچگاه در امور تربیتی نباید نگاه سیاسی وجود داشته باشد، گفت: امور پرورشی و تربیتی دانش‌آموزان استان بوشهر باید بر اساس طرح‌های دانش بنیان و اسلامی با مدیریت جهادی متناسب با جامعه هدف برنامه‌ریزی شود.

به گزارش بوشهر 24، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با مسئولان معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اهمیت منابع انسانی در جامعه، اظهار داشت: منابع انسانی، مهمترین زیرساخت و عامل توسعه و پیشرفت یک نظام است.

وی، نقش آموزش و پرورش در موفقیت کشور در عرصه‌های گوناگون برشمرد و افزود: آموزش و پرورش مهمترین نقش را در تولید منابع انسانی کارآمد برای یک نظام ایفا می‌کند.

صفایی بوشهری آموزش و پرورش را مهمترین دستگاه زیرساختی برای مهمترین بخش یک نظام که آن تولید منابع انسانی است دانست و با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های آموزش و پرورش موفق آموزش کارآمد است تصریح کرد: آموزش و پرورش باید دارای آموزش کارآمد باشد که بستر سازی خودکفایی علمی، تولید علمی و مرجعیت علمی را فراهم آورد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تربیت فرهنگی مناسب را از دیگر شاخصه آموزش و پرورش موفق دانست و بیان کرد: تربیت فرهنگی مناسب سبب می‌شود که شخصیت گروه هدف با یک نگاه اسلامی و انقلابی معماری شود.

وی با اشاره به نقش آموزش و پرورش در فراهم کردن فرهیختگان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش باید انسان‌های فرهیخته را از جهت فرهنگی، علمی و متعهد  تربیت کند و برای وارد شدن به چرخه فضای فراتر که آن، دانشگاه، حوزه یا عرصه کار است مهیا کند.

امام جمعه بوشهر افزود: آموزش و پرورش، مهمترین دستگاه تربیتی و معماری منابع انسانی یک نظام در تمامی کشورها است.

صفایی بوشهری نقش آموزش و پرورش  در منابع انسانی کارآمد یک نقش منحصر به فرد دانست و گفت: با توجه به اینکه، مهمترین رکن در عرصه اقتدار و پیشرفت یک نظام منابع انسانی است، نقش آموزش و پرورش یک نقش منحصر به فرد است چون اوست که تمامی شالوده‌های معماری انسان فرهیخته و متعد را طراحی و اجرایی می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهربا تاکید بر بکارگیری مدیریت جهادی درامور پرورشی دانش‌آموزان تصریح کرد: در امور پرورشی و تربیتی دانش‌آموزان استان بوشهر باید بر اساس طرح‌های دانش بنیان و اسلامی با مدیریت جهادی متناسب با جامعه هدف برنامه‌ریزی شود.

وی، با تأکید بر اینکه هیچگاه در امور تربیتی نباید نگاه سیاسی وجود داشته باشد، اظهارکرد: تربیت باید متخذ از قرآن، ولایت و اسلام باشد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه نیروهای پرورشی خط مقدم دفاع مقدس فرهنگی در مقابل تهام فرهنگی دشمن و افسران خط مقدم دفاع مقدس فرهنگی هستند، تاکید کرد: نیروهای پرورشی، پرمسئولیت‌ترین افراد در نظام برای ایجاد تربیت دینی برای جوانان، نوجوانان و دانش آموزان هستند./ تسنیم

ارسال نظر