کد خبر : 6325

70 درصد طلاق‌ها در 5 سال اول زندگی اتفاق می‌افتد

70 درصد طلاق‌ها در 5 سال اول زندگی اتفاق می‌افتد

رئیس دانشگاه پیام‌نور شهرستان بوشهر گفت: بی‌هویتی باعث اختلالات زیادی در بنیان‌ خانواده‌ها شده و 70 درصد طلاق‌ها در 5 سال اول زندگی اتفاق می‌افتد.

به گزارش بوشهر 24، محمدرضا بحرانی صبح امروز در همایش مسائل قبل از ازدواج در سالن آموزش و پرورش خورموج گفت: در برخوردهایی که با مراجعه‌کنندگان دارم، کمتر زن و شوهری پیدا می‌شوند که از انتخاب خود راضی باشند.

رئیس دانشگاه پیام‌نور بوشهر افزود: بی‌هویتی باعث اختلالات زیادی در بنیان‌های خانواده‌ها شده و 70 درصد طلاق‌ها در 5 سال اول زندگی اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: هویت سه مرحله دارد که مرحله اول آن شکل‌گیری هویت فردی است و انسان به محضی که به رشد عقلی یا سن بلوغ می‌رسد، تغییر دیدگاه می‌دهد و کودکی که در دوران کودکی نسبت به انجام فرایض دینی اهمیت قایل است و احساساتی به جنس مخالف ندارد، در سن بلوغ دچار تردید می‌شود.

بحرانی اضافه کرد: کودک با ورود به شرایط جدید تغییر نگاه پیدا می‌کند و آن چه بحث هویت است، ایجاد شرایط ذهنی، فکری و اجتماعی و اخلاقی جدید است که فرد را وادار می‌کند لباس و ماهیتی جدید به خودش بگیرد و لباس کودکی را کنار بگذارد و لباس جدیدی به تن بپوشاند.

وی تصریح کرد: مرحله دوم هویت سرگردان است و مرحله سوم هویت کسب کردن و توسعه یافته است که فرد خودش انتخاب می‌کند و پاسخ سوالات ایجاد شده در ذهنش است.

رئیس دانشگاه پیام نور خورموج نیز گفت: دانشگاه‌ها یکی از عوامل توسعه و ترقی در جامعه بوده و بودن سه دانشگاه آزاد اسلامی، پیام‌نور و علمی کاربردی به رشد علمی شهر کمک خواهند کرد.

سیدسجاد سجادی افزود: انجمن‌های علمی بازوان قدرتمندی برای دانشگاه هستند و انجمن علمی روان شناسی پیام نور نخستین انجمن علمی روان شناسی در شهرستان و دومین در سطح استان است.

وی اضافه کرد: مسائل قبل از ازدواج موضوعی اساسی است که خانواده‌ها در گیر آن هستند.

ارسال نظر