کد خبر : 6334

راه اندازی پارک فناوری کودک و نوجوان در بوشهر

راه اندازی پارک فناوری کودک و نوجوان در بوشهر

استاندار بوشهر گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت خود را برای راه اندازی پارک فناوری کودک و نوجوان در مرکز این استان اعلام کرد.

به گزارش بوشهر 24، دکتر مصطفی سالاری عصر روز دوشنبه درکارگروه پژوهشی استان بوشهر با حضور معاون علمی و فناروی رییس جمهوری افزود:تحقق این مهم باعث خواهد شد تا نسل کودک و نوجوان علمی تر پرورش یابند و پیوند با فناوری را از سنین کودکی فراگیرند.

وی اظهارداشت: رشد و سرعت صنعتی شدن این استان از توسعه پیشی گرفته که برای جبران این عقب ماندگی باید از دستاوردهای علمی و پژوهشی بهره گرفت.

استاندار بوشهر گفت:تولید 60درصد گاز کشور مقام نخست را به این استان داده و در زمینه تولید نفت خام نیز شرایط مشابه خوزستان است.

وی یادآورشد: باوجود اینکه دو سوم میگوی پرورشی کشور در استان بوشهر تولید می شود اما از 900 کیلومتر نوار ساحلی این استان به شکل مطلوب استفاده مفید نشده است.

دکتر سالاری ادامه داد: به رغم اینکه بزرگترین صنعت انرژی هسته ای کشور در بوشهر است اما بدلیل فقدان آموزش نیروهای بومی ، پیوند عمیقی برای استفاده از ظرفیت نیروی انسانی این استان با صنعت یادشده وجود ندارد.

استاندار بوشهر گفت: بوشهریها در استفاده از اینترنت تلفن همراه در کشور رتبه اول یا دوم را دارند و خرید اینترنت روستایی نیز مقام نخست کشور است که بیانگر ارتباط خوب مردم بافناوری و اطلاعات است.

وی افزود: پارک علم و فناوری و منطقه ویژه علم و فناوری بستر خوبی برای توجه به این حوزه است که با حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری و استفاده از امیتاز منطقه ویژه حتی امکان جذب پژوهشگران سایر مناطق کشور نیز فراهم می شود.

دکتر سالاری یادآورشد: شرایط اعطای تسهیلات به طرح های پژوهشی در بانک های عامل زمان بر است که استفاده از منابع صندوق پژوهش و نوع آوری معاونت علمی ریاست جمهوری بستر خوبی برای فعالان این بخش است.

وی گفت: هم اینک شرکت های موفقی در پارک علم و فناوری بوشهر فعالیت می کنند که وجود فضای اختصاصی در پردیس تهران برای پیوند این دو با هدف تجاری سازی تولیدات نقش مهمی در موفقت آنها دارد.

استاندار بوشهر افزود: اتخاذ مکانیزم لازم برای حفظ حقوق مالکیت معنوی آثار پژوهشگران باید در بعد ملی انجام شود تا امکان بازگشت سرمایه برای محققان فراهم شود. / ایرنا

ارسال نظر