کد خبر : 6339

عزم جدی برخورد با تضییع کنندگان حقوق بیت المال باید مستمر باشد

عزم جدی برخورد با تضییع کنندگان حقوق بیت المال باید مستمر باشد

رئیس کل دادگستری و رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال استان بوشهر در نشست این شورا که با حضور مسئولین استانی برگزار شد گفت: بیت المال معنی بسیار وسیعی دارد.

به گزارش بوشهر 24 به نقل از روابط عمومي دادگستري استان بوشهر، حيدر بحراني افزود: تنها بحث زمین خواری نیست اما آنچه امروز با آن مواجه هستیم پدیده زمین خواری است که در این رابطه یک عزم جدی وجود دارد منتهی این عزم مقطعی است و این فاصله که ایجاد می شود فرصت را برای برخی از افراد ایجاد می کند تا حقوق بیت المال را تضییع کنند این عزم جدی باید استمرار داشته باشد.

وی در خصوص گشت های مقابله با زمین خواری گفت: متأسفانه این گشت ها هم مقطعی هستند این گشت ها نیز باید مستمر باشند و در شهرستان هایی که بیشتر در معرض خطر هستند بیشتر فعالیت کنند.
وي گفت: علامتگذاری اراضی دولتی و ثبت این اراضی از دیگر مواردی بود که رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال به آن اشاره و تأکید نموده و باید بنگاه دارهای ملکی شهری را وادار کنیم که هرگونه معاملات ملکی که انجام می دهند از ثبت استعلام کنند بحرانی در خصوص باغ شهرهای احداثی در روستای بنداروز گفت: چهل حکم توسط دادگستری مربوط به روستای بنداروز صادر شده است که در جهت اجرا تدبیر خاص می طلبد که در روزهای آتی اجرا خواهد شد.
 
لازم به ذکر است که تمام این باغ شهرها هم آب دارند و هم برق که این سؤال پیش می آید که اگر این تصرفات  غیرقانونی هستند پس چرا خدمات رفاهی در اختیار آنها قرار گرفته لذا منشاء تصرفات بخشی بر می گردد به سهل انگاری و مسامحه بعضی از مراجع دولتی که باید هوشیاری بیشتری بخرج دهند.

اگر این خدمات به این ها ارائه نمی شد امروز ما با چنین مشکلی مواجه نبودیم. بحرانی در پایان به این موضوع اشاره کرد که استان بوشهر در این رابطه نسبت به استانهای دیگر وضعیت بهتری دارد و در این زمینه نباید بزرگ نمایی کنیم چرا که در این صورت در بحث سرمایه گذاری در استان خلل ایجاد می شود.

ارسال نظر