کد خبر : 6343

بخش پیوند کلیه بیمارستان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

 بخش پیوند کلیه بیمارستان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

بخش پیوند کلیه بیمارستان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

به گزارش بوشهر 24، اسماعیل عباسی بعداز ظهر امروز در نشست با استاندار بوشهر از وجود 3 هزار بیمار کلیوی در استان بوشهر خبرداد و اظهار داشت: در سال  گذشته 97 نفر از بیماران کلیوی استان بوشهر که نیاز به پیوند داشتند با مشارکت افراد خیر و مسئولان استان بوشهرموفق به عمل پیوند کلیه شدند که در تاریخ این استان بی‌نظیر است.

وی با اشاره به مشارکت قشرهای مختلف جامعه برای افزایش سلامتی به انعقاد تفاهم‌نامه‌های ترویج فرهنگ سلامتی اشاره کرد وافزود: تفاهم‌نامه‌هایی با آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی بوشهر برای زمینه افزایش آگاهی مردم، افزایش سلامتی و پیشگیری از بیماری کلیوی منعقد شده است.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی بخش پیوند کلیوی بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: بخش پیوند کلیوی این بیمارستان در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود و با وجود پزشکان فوق تخصص پیوند کلیوی در این استان، امکانات لازم برای انجام اعمال پیوند کلیوی در استان بوشهر فراهم می‌شود.

عباسی به تدوین نقشه جامع اطلس و راهبردی بیماران کلیوی در استان بوشهر پرداخت و گفت:  با تدوین این نقشه ضمن بررسی آسیب‌ها و نگرانی‌های حوزه سلامت، با شناسایی عوامل نارسایی کلیوی زمینه پیشگیری از نارسایی کلیه فراهم می‌شود.

وی، از پرداخت 450 میلیون تومان به بیماران کلیوی خبرداد و تصریح کرد: از این میزان تسهیلات 200 میلیون تومان از سوی خیران تامین شد که در جهت تامین هزینه‌های دارو بیماران کلیوی هزینه شده است.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان بوشهر با اشاره به اینکه درمانگاه تخصصی بیماران کلیوی ایجاد می‌شود خاطرنشان کرد: در صورت تامین زمین مورد نیاز، ساخت درمانگاه تخصصی بیاران کلیوی استان بوشهر با مشارکت خیران در دهه فجر امسال آغاز می‌شود. / تسنیم

ارسال نظر