کد خبر : 6344

ایجاد دهکده سلامت در استان بوشهر

ایجاد دهکده سلامت در استان بوشهر

استاندار بوشهر گفت: برای ساخت دهکده سلامت در استان بوشهر ۱۲ هکتار زمین تخصیص یافته که ساخت این دهکده بزودی در مرکز استان آغاز و تمامی مراکز درمانی تخصصی و بیمارستانی در آن مستقر می‌شود.

به گزارش بوشهر 24، مصطفی سالاری بعدازظهر امروز در نشست با مسئولان انجمن حمایت از بیماران کلیوی استان بوشهر با قدردانی از تلاش‌های اعضای این انجمن اظهار داشت:  اعضای انجمن حمایت از بیماران کلیوی ضمن اینکه در توسعه سلامتی مردم تلاش می‌کنند، مشارکت مردم برای رسیدگی به نیازمندان توسعه می‌دهند که جای قدردانی و سپاسگزاری دارد.

وی، با بیان اینکه این انجمن روحیه مشارکت پذیری مردم در برطرف کردن مشکلات جامعه افزایش می‌دهد تصریح کرد: فرهنگ مشارکت پذیری در همه ابعاد جامعه و زندگی مردم اثر بخش است چراکه در بعد هزینه‌ها،  کار خیرسبب کاهش هزینه‌ها می‌شود.

استاندار بوشهر، از راه‌اندازی مرکز پیوند کلیوی بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر خبرداد و گفت: با راه‌اندازی این مرکز، بخشی از دغدغه‌های بیماران کلیوی استان بوشهر برطرف می‌شود.

سالاری، با بیان اینکه انجمن حمایت ازبیماران کلیوی استان بوشهر خدمات موثری به جامعه هدف ارائه کرده است افزود: در مدت فعالیت این انجمن خیران متعددی در رفع مشکلات بیماران مشارکت داشته‌اند که این مهم هم از بعد مادی وهم از بعد معنوی قابل توجه است.

وی، رفع دغدغه‌های مردم را سبب خشنودی خداوند متعال دانست و افزود: اعمال شما ضمن اینکه رضایت مندی مردم وجامعه در پی دارد  سبب خشنودی خداوند می‌شود که برکات این اعمال شما را افزایش می‌هد.

استاندار بوشهر ازراه‌اندازی دهکده سلامت در استان بوشهر خبرداد و گفت: 12 هکتار زمین در بهترین نقطه ساحلی مرکز استان، برای ایجاد دهکده سلامت تعیین شده که ساخت این دهکده بزودی آغاز می‌شود.

سالاری، با بیان اینکه در دهکده سلامت بوشهر مراکز درمانی تخصصی ایجاد می‌شود خاطرنشان کرد: در این دهکده دو بیمارستان و مراکز تخصصی مورد نیاز استان بوشهر ایجاد که درمانگاه تخصصی بیماران کلیوی استان بوشهر یکی از این مراکز تخصصی است.

وی، با بیان اینکه مرکز توان‌بخشی بهزیستی در دهکده سلامت مستقر می‌شود افزود: مستقر شدن مراکر درمانی تخصصی در یک مکان سبب افزایش هماهنگی‌های لازم درمانی، افزایش سلامت و کاهش هزینه‌ها می‌شود.

استاندار بر اختصاص زمین مورد نیاز درمانگاه تخصصی بیماران کلیوی در دهکده سلامت تاکید کرد و گفت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای راه‌ اندازی درمانگاه یاد شده زمین ساخت این درمانگاه تعیین کند. / تسنیم

ارسال نظر