کد خبر : 6350

راه اندازی دادگاه در شهر کاکی

راه اندازی دادگاه در شهر کاکی

رئیس کل دادگستری استان بوشهر از تصویب راه‌اندازی دادگاه مستقل در شهر کاکی خبر داد.

به گزارش بوشهر 24، حیدر بحرانی ظهر سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان دشتی اظهار داشت: وحدت و انسجام خوبی بین مردم و مجموعه مدیران شهرستان وجود دارد که نشات گرفته از فرهنگ و تدین آنها است که انشاءالله با استمرار بخشیدن این انسجام خدمات خالصانه مورد نیاز مردم ارائه شود.

وی با تقدیر از تلاشهای ابوالقاسم ریشهری در زمان تصدی این مسئولیت افزود: ریشهری در این مدت که در شهرستان حضور داشت با برنامه ریزی وانسجام مناسب توانست خدمات مطلوبی ارائه دهد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر ادامه داد: مصطفوی هم یکی از نیروهای خوب، پرتلاش با تدبیر و با حوصله است که به سمت دادستان جدید معرفی خواهد شد.

بحرانی با بیان اینکه دادستان ستون امنیت است اضافه کرد: یکی از شرایط اساسی که مدیران باید به آن توجه کنند داشتن روحیه سعه صدر است.

وی یادآور شد: دادستان باید در شهرستان خود را مقتدر و با قاطعیت نشان دهد تا مجرم نتواند به تخلفات خود مبادرت ورزد و قضاوت تنها به اجرای قانون نیست و بخشی از آن نیز رعایت اخلاق و نگه داشتن حرمت افراد است.

بحرانی بیان کرد: اگر این همکاری و تعامل در سطح شهرستان وجود نداشته باشد مردم متضرر خواهند شد و اگر ما بر این موضوع تاکید داریم صرفا در راستای تسریع در کار مردم است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر به امنیت شهرستان دشتی اشاره و خاطر نشان کرد: به حمد الله در شرایط فعلی امنیت خوبی در شهرستان حاکم است ولی نیاز است این تعامل و همدلی ادامه داشته باشد تا از جرائمی که مردم را تهدید می کند جلوگیری شود.

وی در خصوص معضل طلاق نیز گفت: با تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته و با همکاری ادارات استانی توانسته‌ایم طلاق را 19 درصد کاهش بدهیم ولی باید این برنامه ها در سطح استان تداوم داشته باشد.

بحرانی یادآور شد: متاسفانه سن استفاده از مواد مخدر پائین آمده و خانواده ها باید هوشیار باشند و بتوانند رفت و آمدهای فرزندان خود را کنترل کنند.

وی اظهار داشت: ما باید بتوانیم در بین مردم اعتماد سازی به‌وجود بیاوریم و در کنار این اعتماد سازی پاسخگوی مطالبات مردم نیز باشیم.

حیدر بحرانی بیان کرد: همه ما باید پاسخگوی اعمال خودمان باشیم و به حرف مردم گوش دهیم و اگر می‌توانیم کاری برای آنها انجام دهیم از هیچ تلاشی دریغ نورزیم و اگر هم نمی توانیم کاری کنیم آنها را به خوبی ارشاد کنیم.

وی به اطاله دادرسی پرونده ها نیز اشاره و تصریح کرد: اطاله دادرسی پرونده های قدیمی در دستور کار باشد تا این پرونده ها مختومه شوند؛ هر چند تعداد این پرونده ها در شهرستان دشتی  کم است ولی تلاش شود تا پرونده های مربوط به  قبل از سال 90 وجود نداشته باشد.

بحرانی همچنین از تصویب راه‌اندازی دادگاه مستقل در شهر کاکی خبر داد و اظهار داشت: در آینده‌ای نزدیک این دادگاه در شهر کاکی رسما فعالیت خود را شروع خواهد کرد. / مهر

ارسال نظر