کد خبر : 6352

آغاز به کار 20 پزشک متخصص جدید در دشتستان

 آغاز به کار 20 پزشک متخصص جدید در دشتستان

فرماندار دشتستان بوشهر گفت: در اجرای طرح تحول نظام سلامت 20پزشک متخصص جدید با استقرار در درمانگاه و بیمارستانهای دولتی این شهرستان، خدمات رسانی به مردم را آغاز کردند.

به گزارش بوشهر 24، ارسلان زارع روز سه شنبه درآیین معرفی و آغاز بکار این پزشکان افزود: سلامت سرمایه ارزشمندی برای هر جامعه است که حفظ و ارتقای آن ازمهمترین اهداف جوامع به شمار می رود.

وی اضافه کرد: هدف همه جوامع دست یافتن به توسعه پایدار است و محور توسعه پایدار در هر جامعه ای نیز انسان سالم است.

زارع بیان کرد: سلامت آحاد جامعه به عنوان یک حق در قانون اساسی مورد توجه خاص قرار گرفته است.

فرماندار دشتستان اظهارداشت: طرح تحول نظام سلامت با مجموعه دستورالعمل ها و مراحل اجرایی آن باعث کاهش میزان پرداختی بیماران بابت هزینه های بستری در بیمارستان های وابسته به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی شده است.

زارع ضمن تقدیر از حضور پزشکان متخصص در مراکز بیمارستانی و درمانی دشتستان از آنان خواست تا با ارتقای کیفیت ویزیت و استانداردسازی از امکانات درمانی موجود حداکثر استفاده را ببرند.

امام جمعه برازجان گفت: یکی از دغدغه های مردم بویژه قشر محروم درمان است که با اجرای طرح تحول نظام سلامت از سوی دولت تدبیر و امید بخشی از آن حل شده است.

حجت الاسلام حسن مصلح افزود: با جذب پزشکان متخصص در بیمارستان شهید گنجی و سایر مراکز درمانی شهرستان دشتستان زمینه بهبود خدمات رسانی فراهم می شود.

وی اضافه کرد: در این ارتباط از خدمات دولت، رییس جمهوری، وزیر بهداشت و درمان، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و فرماندار دشتستان بواسطه پیگیری های آنها تشکر و قدردانی می کنم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: در مدت اجرای طرح تحول نظام سلامت 60 درصد از افرادی که بیمه هستند بستری شده اند و از خدمات این طرح استفاده کردند.

دکتر علیرضا رییسی افزود: در مدت هفت ماه اجرای طرح نظام سلامت در استان بوشهر 58 هزار نفر از مزایای این طرح برخوردار شدند.

علیرضا حاجیونی رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: این پزشکان دارای تخصص های ارتوپدی، رادیولوژی، داخلی، بیهوشی، زنان وزایمان، جراحی مغز و اعصاب، طب اورژانش، جراحی عمومی و فوق تخصص گوارش هستند که به صورت تمام وقت در امر خدمت رسانی به مردم آمادگی دارند. / ایرنا

ارسال نظر