کد خبر : 6458

فقط پرکردن چاه‌های غیرمجاز راهگشا نیست

فقط پرکردن چاه‌های غیرمجاز راهگشا نیست

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: مدیریت آب تنها با قوه قهریه و پرکردن چاه‌های غیرمجاز میسر نیست.

به گزارش بوشهر 24، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: مدیریت آب تنها با قوه قهریه و پرکردن چاه‌های غیرمجاز میسر نیست.

 رحیم میدانی عصر پنجشنبه در نشست بررسی وضعیت آب استان بوشهر اظهار داشت: در استان بوشهر کارهای خوبی در زمینه مدیریت منابع آبی و همچنین تلاش برای ذخیره بیشتر منابع آبی صورت گرفته است.

وی با اشاره به برخی از مشکلات آب در سطح کشور، اضافه کرد: شاهد برداشت بسیار زیادی از منابع زیرزمینی بوده‌ایم که این موضوع باعث شده تا به آب زیرزمینی فشار وارد شود و شوری آب را در نقاط مختلف شاهد هستیم.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تاکید بر اینکه باید منابع آب زیرزمینی را به تعادل برسانیم، تصریح کرد: ایجاد تناسب بین برداشت منابع آبی و همچنین ورودی آب باید ایجاد شود.

وی با اشاره به کاهش آورد آب در برخی مناطق، بیان داشت: سد سیمره با سرمایه‌گذاری 400 میلیارد تومانی دولت ساخته شد و سه سال است که حتی یک کیلووات برق هم تولید نکرده است چون آب پشت سد نمی‌آید و حتی این سیستم تولید انرژی را تست هم نکرده‌اند.

میدانی با تاکید بر اینکه دولت توجه ویژه‌ای به مسئله آب دارد، خاطرنشان ساخت: مقام معظم رهبری نیز با عنایت به مشکلات آب در کشور بر لزوم فعالیت جدی شورای آب در کشور تاکید داشتند.

وی با بیان اینکه کار در عرصه آب را باید بدون شتاب‌زدکی و شعارزدگی جلو ببریم، افزود: نباید منافع کوتاه مدت را فدای منافع بلند مدت کنیم و راهی جز مدیریت مطلوب منابع آبی نداریم.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در ارتباط با درخواست مسئولان استان بوشهر برای ساخت سد باهوش در استان بوشهر نیز بیان داشت: سیاست این دولت این است که وعده پوشالی به مردم نمی‌دهد و باید صادقانه با مردم سخن بگوییم.

وی ادامه داد: پروژه‌های نیمه تمام زیادی در سطح کشور داریم که طرح جدیدی در سال جاری مصوب نمی‌شود و در صورتی که منابع اعتباری جدید باشد، این پروژه سد باهوش را در اولویت قرار خواهیم داد./ مهر

ارسال نظر