کد خبر : 6545

فرماندار دشتستان: مهمترین رکن توسعه درمسیرعلم ودانش، پژوهش است

فرماندار دشتستان: مهمترین رکن توسعه درمسیرعلم ودانش، پژوهش است

فرماندار دشتستان گفت: مهمترین رکن توسعه و پیشرفت در مسیر علم و دانش، تحقیق و پژوهش است که همه کشورهای توسعه یافته دنیا از این گذرگاه عبور کرد اند.

به گزارش بوشهر 24، ارسلان زارع روز یکشبنه درآیین تجلیل از دانش آموزان برتر برازجان در زمینه پژوهش افزود: انسان موجودی اجتماعی است و برای جامعه خود انتظارات و آرمانی های بالایی دارد که مهمترین رکن این آرمان ها و اهدف، شکوفایی، رشد و توسعه وبالندگی است.

وی اضافه کرد: دست یافتن جامعه به مراحل ترقی بشری به همه شاخص های کیفیت زندگی اجتماعی با حفظ حقوق آیندگان، حفظ محیط زیست و منابع زیرزمینی، طبیعت و فضای سبز میسرمی شود.

فرماندار دشتستان ادامه داد: برای رسیدن به توسعه پایدار باید از تحقیق و پژوهش استفاده کرد و بهترین زمان برای آغاز تحقیق و پژوهش دوران دانش آموزی است.

زارع اظهارداشت: باید زمینه ای فراهم شود تا از یافته ها و ایده های خلاق پژوهشی در توسعه و رشد کشور بیشتراستفاده شود.

وی گفت: امروز رشد و بالندگی هر کشوری به وجود مراکز علمی، تحقیقی و انجام کارهای علمی و پژوهشی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار دشتستان ادامه داد: امروز براساس قانون مترقی جمهوری اسلامی علم و دانش و مراکز آموزشی و پژوهشی درکشورما از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.

زارع گفت: برای بهر برداری از این جایگاه ویژه برای توسعه کشورمان باید زمینه های لازم را فراهم کنیم.

مدیر آموزش و پرورش دشتستان گفت: دانش آموزان می توانند با یک برنامه ریزی مدون و منظم و استفاده بهتر از زمان لازمه پیشرفت علمی خود را مهیا کنند.

سید حسن لواسانی فرد افزود: توسعه فکر و اندیشه برای تحصیل و علم آموزی لازم و ضروری هر جامعه ای است.

دراین آیین از دانش آموزان برتر در حوزه پژوهش و تحقیق تجلیل شد. / ایرنا

ارسال نظر