کد خبر : 6581

ابلاغ خرید تضمینی خرما در استان بوشهر

ابلاغ خرید تضمینی خرما در استان بوشهر

مدیرکل تعاون روستایی استان بوشهرگفت: خرید تضمنی خرما امسال با خرید محصولات سال قبل نخلداران امسال سبب رضایت مندی آنان شد و اکنون که برداشت خرما در فصل جدید به پایان رسیده خرید تضمینی خرما در استان بوشهر ابلاغ شده است.

به گزارش بوشهر 24، علی قنبری عصر امروز در نشست نمایندگان مجلس با مسئولان کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه تولید خرما جایگاه ویژه‌ای در کشور دارد اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های نخلکاران استان بوشهر فروش محصولات است که برای مهم دولت حمایت وهمکاری لازم ارائه کرده است.

وی با اشاره به اینکه تولید خرمای استان بوشهر از کیفیت بالایی برخوردار است بیان کرد: محصولات نخلداران استان بوشهر در سال قبل به سبب افت قیمت بخش از آن به فروش نرفت که با اعلام  خرید تضمینی، مشکلات کشاورزان این حوزه برطرف شد.

مدیرکل تعاون روستایی استان بوشهربر تدوین برنامه ویژه  برای کاشت و برداشت محصولات کشاورزی تاکید کرد و افزود:  با توجه به اینکه استان بوشهر در بخش‌های مختلف دارای کشت محصولات است باید برای کشت، برداشت و فروش محصولات  برنامه‌ای مدون تدوین شود تا کشاورزان در مواقع بحرانی دچار مشکل نشوند.

قنبری با بیان اینکه باید محصولات مناسب با توجیه اقتصادی در سطح استان کشت شود تاکید کرد: با کشت مدون و با برنامه‌ریزی شده محصولات، سبب می‌شود کشاورزان دغدغه فروش نداشته باشند.

مدیرپشتیبانی امور دام استان بوشهر با اشاره به ایجاد انبار مکانیزه برای محصولات کشاورزی افزود: نبود انبار مکانیزه و سردخانه‌ با ظرفیت مناسب یکی از مشکلات استان بوشهر است که باید در این حوزه از بخش خصوصی کمک گرفت.

احمد حسینی با تاکید بر ارائه امکانات لازم به بخش خصوصی برای مشارکت در توسعه زیرساخت‌های نگه‌داری محصولات کشاورزی افزود: با توجه به اینکه ساخت انبارمکانیزه برای نگه‌داری محصولات کشاورزی، سودآوری برای سرمایه گذاران نداشته ، تاکنون سرمایه گذاران از این طرح‌ها استقبال نکرده‌اند که لازم است تسهیلات مناسبی برای بخش خصوصی ارائه شود. / تسنیم

ارسال نظر