کد خبر : 6683

تغییر محل سردخانه اموات درخواست مردم دیر

تغییر محل سردخانه اموات درخواست مردم دیر

بوشهر 24: شهروندان دیری خواستار تسریع در انتقال سردخانه اموات به محل دیگری هستند.

بوشهر 24: شهروندان دیری خواستار تسریع در انتقال سردخانه اموات به محل دیگری هستند.

به گزارش "بوشهر 24"، محل کنونی سردخانه اموات بندر دیر مورد اعتراض اهالی این شهر شده و خواستار تسریع در انتقال آن به محل دیگری هستند.

آنها با ابراز نگرانی از وجود سردخانه اموات در محل مسکونی و یکی از خیابان‌های اصلی شهر دیر اظهار داشتند که سردخانه اموات این شهر در محل شبکه بهداشت و درمان و در خیابان اصلی که محل تردد مراجعین به پایگاه بهداشتی، دانش‌آموزان، کارمندان و در یک محله مسکونی است باعث بوجود آمدن مشکلات زیادی برای آنها شده است.

قول شهردار دیر هنوز عملی نشده است

علی مرادی یکی از شهروندان دیری و ساکن خیابان معلم با گلایه از مجموعه شهرداری بندر دیر گفت: شهرداری باید نسبت به جانمایی این گونه اماکن دقت نظر ویژه‌ا‌ی داشته باشد و بار روانی و مخاطرات بهداشت روانی آن را در نظر بگیرد.

وی با بیان اینکه در شهریور ماه سال گذشته شهردار دیر در جمع خبرنگاران قول انتقال یک هفته‌ای سردخانه اموات به محل جاده‌ کمربندی داده بود، گفت: متاسفانه این قول در خرداد ماه امسال هم تکرار و قرار شد ظرف سه ماه این سردخانه به محل شاهزاده ابوالقاسم انتقال یابد که تاکنون این امر محقق نشده است.

این شهروند دیری با درخواست از شهرداری بندر دیر برای انتقال سردخانه اموات از محل فعلی، گفت: وجود این سردخانه باعث نگرانی همسایه‌ها شده و تاثیرات منفی روانی برای آنها دارد.

یکی از فرهنگیان دیر نیز با اشاره به نزدیکی چهار مدرسه به سردخانه اموات، ادامه داد: این سردخانه در نزدیکی چهار مدرسه قرار دارد که محل تردد دانش‌آموزان است و این موضوع تاثیر نامطلوبی بر روحیه دانش‌آموزان داشته و باعث افت تحصیلی آنها می‌شود.

حمیده فولادی از کارمندان شبکه بهداشت و درمان دیر در خصوص جانمایی سردخانه اموات در محل این شبکه بهداشت گفت: وجود سردخانه اموات در محیط شبکه بهداشت و درمان، علاوه بر اینکه مشکلات روحی و روانی فراوانی برای پرسنل این شبکه بوجود آورده و برای مراجعه‌کنندگان به پایگاه بهداشتی که اکثر آنها مادران باردار و کودکان زیر شش سال هستند نیز اثرات نامطلوبی داشته است.

وی افزود: وقتی یک کارمند صبح کاری خود را با مشاهده اجساد اموات و شنیدن ناله و شیون داغدیدگان آغاز کند، تاثیر نامطلوبی بر انجام فعالیت‌های روزانه و خلق و خوی کارکنان دارد و کار کردن در این روزها واقعا مشکل است.

صحنه‌های غم‌انگیز در محل سردخانه اموات تاثیرات روحی منفی دارد

فریبا میرزایی یکی از مراجعین به پایگاه بهداشتی با ابراز نگرانی از وجود سرد خانه اموات در کنار این پایگاه، گفت: معمولا بعضی وقت‌ها که به پایگاه بهداشتی برای دریافت خدمات مادر و کودک مراجعه می‌کنم با صحنه‌های غم‌انگیز شیون و زاری تعدادی از همشهریان و حمل تابوت و تشییع اجساد مواجه می‌شوم که تاثیر نامطلوبی بر روحیه خود و فرزندم دارد.

محمد مومنی شهروند دیری که به شغل رانندگی اشتغال دارد با بیان لزوم انتقال سردخانه اموات به محل دیگری در خارج از محدوده شهر، ادامه داد: از آنجا که سردخانه اموات در محل پر تردد و در خیابان معلم که یکی از خیابان‌های اصلی است، قرار دارد و معمولا مراسم تشییع نیز از همین مکان صورت می‌گیرد، این موضوع باعث ایجاد راه‌بندان و ترافیک شده و مشکلاتی را برای رانندگان ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: علاوه بر محل شاهزاده ابوالقاسم برای جانمایی سردخانه اموات، می‌توان از قسمتی از حیاط شهرداری در کنار آتش‌نشانی که فضایی مناسب و دور از شهر است برای انتقال این سردخانه جانمایی کرد./ فارس

ارسال نظر