کد خبر : 6693

تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان برای تجهیز آزمایشگاه‌های مدارس و دانشگاه‌ها

تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان برای تجهیز آزمایشگاه‌های مدارس و دانشگاه‌ها

معاون توسعه و فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی در دانشگاه‌ها، مدارس و دستگاه‌هایی که آزمایشگاه دارند امسال ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

به گزارش بوشهر 24، علی وطنی در نشست با مسئولان آموزش و پرورش استان بوشهر نقش علم و فنآوری در توسعه و پیشرفت هر کشور را یادآور شد و اظهار داشت: برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه مرجعیت علمی در جهان باید از پایه، سرمایه گذاری کرد.

وی با بیان اینکه کلید موفقیت و توسعه  درهر کشوری به کارگیری علم و فناوری است  تصریح کرد: آشنایی دانش‌آموزان با تجهیزات کمک آموزشی، و انواع سیالات امری ضروری است که باید  این مهم در دستور کارآموزش و پرورش قرار بگیرد.

معاون توسعه و فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور آشنایی دانش آموزان با ماهیت علم و رفتار انواع سیالات، جامدات و گازها یک ضرورت دانست و افزود: تجهیزات آزمایشگاهی نقش مهمی در آزمایشگاههای نانو در پژوهش‌سراهای دانش آموزی  برای دیدن درون اجسام دارد که لازم است این آزمایشگاهها تجهیز شود.

وی با بیان اینکه تلفیق استعدادهای روی زمین و زیرزمینی سبب رشد و شکوفایی می‌شود افزود: در فناوری‌های نانو اکنون مقام هفتم دنیا در اختیار ایران است که تلاش می‌شود این رتبه افزایش یابد.

باطنی از تخصیص 100 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی  خبرداد وگفت: این اعتباربرای تجهیز آزمایشگاههای دانشگاهها، مدارس و دستگاه‌هایی که آزمایشگاه دارند تخصیص یافته که 40 میلیارد تومان آن از طرف معاونت علمی فناوری رئیس جمهور تخصیص یافت. / تسنیم

ارسال نظر