کد خبر : 6706

راه اندازی آزمایشگاه پژوهشی نانو

راه اندازی آزمایشگاه پژوهشی نانو

مدیرکل آموزش وپرورش استان بوشهرگفت: آزمایشگاه پژوهشی تحقیقاتی دانش آموزی نانواستان بوشهربا پنج میلیارد ریال اعتبار با مشارکت خیران افتتاح شد.

به گزارش بوشهر 24، اصغر حصیری در آیین افتتاح آزمایشگاه پژوهشی تحقیقاتی دانش آموزی نانو در استان بوشهر با بیان این این آزمایشگاه نقش مهم و تاثیرگذاری در فعالیت‌های تحقیقاتی دانش‌آموزان دارد اظهار داشت: آزمایشگاه پژوهشی تحقیقاتی دانش آموزی نانو فناوری علاوه بر بوشهر در استانهای آذربایجان غربی، همدان، تهران، مازندران، قم، اصفهان، سمنان، خراسان شمالی و رضوی، فارس راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه این آزمایشگاه مجهز به 10 دستگاه تخصصی نانویی است گفت: برای احداث این آزمایشگاه پنج میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که 70 درصد این اعتبار از سوی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و 900 میلیون ریال نیز از سوی سه تن از خیران مدرسه ساز استان تامین شده است.

مدیرکل آموزش  و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه راه اندازی این آزمایشگاه کمک بزرگی به ترویج علم و دانش است افزود: در کنار این آزمایشگاه نمایشگاه کتابی در زمینه علوم نانو برای استفاده دانش آموزان و پژوهشگران راه اندازی شده است.

حصیری گفت: استان بوشهر با داشتن این آزمایشگاه با این تجهیزات به عنوان قطب نانو در جنوب کشور معرفی می‌شود.

مدیر آزمایشگاه پژوهشی تحقیقاتی دانش آموزی نانو استان بوشهر نیز گفت: این آزمایشگاه مجهز به 10 دستگاه تخصصی نانویی است که نمونه این تجهیزات به صورت کامل دراستانها و دانشگاههای جنوب و غرب کشور به صورت یک جا وجود ندارد.

مجتبی خشنود با بیان اینکه این دستگاهها در دو قسمت آنالیزی و سنتزی استفاده می‌شود گفت: چون علم نانو درهمه علوم شامل شیمی، فیزیک، مکانیک، پزشکی و دارورسانی در بدن راه دارد، همه دانشجویان، دانش آموزان و پژوهشگران می‌توانند از این دستگاهها برای موارد مختلف استفاده کنند. / تسنیم

ارسال نظر