کد خبر : 6708

انعقاد قرارداد توسعه بنادر استان بوشهر

انعقاد قرارداد توسعه بنادر استان بوشهر

استاندار بوشهر گفت: برای توسعه بنادر تفاهم‌نامه‌‌ وزیر راه‌ و شهرسازی با سازمان بنادر و دریانوردی منعقد شد که سهم بنادر استان بوشهر در توسعه بنادر ۳۳۰ میلیارد تومان است.

به گزارش بوشهر 24، مصطفی سالاری در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه منطقه‌آزاد تجاری و صنعتی بوشهر در هیئت دولت، شورای مناطق آزاد به تصویب رسیده اظهار داشت:  با تلاش‌های انجام شده مصوبه‌های یاد شده در کمتر از سه ماه صادرشد وادامه کار نیز در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

وی یکی از مطالبات  به حق مردم استان بوشهر خط ریلی  دانست بیان کرد: برای اجرایی شدن این پروژه پیگیری‌های مهمی صورت گرفته که با توجه به نشست‌های تخصصی با مسئولان ذیربط بخشی از قول‌ها عملی شده است.

استاندار بوشهر با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه وزیر راه و شهرسازی با سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با انعقاد این تفاهم‌نامه تحولی در بنادر کشور ایجاد می‌شود که از 5 قرارداد این تفاهم‌نامه 3 قرارداد آن مربوط به توسعه بنادر استان بوشهر است.

سالاری با بیان اینکه بندر بوشهر در حوزه جزیره نگین توسعه می‌یابد گفت: بر اساس تفاهم‌نامه یاد شده 250 میلیارد تومان برای توسعه بندر بوشهر در حوزه جزیره نگین تخصیص یافته است.

وی با اشاره به تخصیص 30 میلیارد تومان برای توسعه بنادر دیگر استان بوشهر افزود: علاوه براین 50 میلیارد تومان نیز برای ایجاد پایانه تخصصی در بندر بوشهر تخصیص یافته است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه پروژه‌های بندری بزودی اجرایی می‌شود افزود: امسال برای ادامه چهار خطه شدن محور دالکی به کنارتخته 80 میلیارد تومان تخصیص یافته که بزودی با انتخاب پیمانکار عملیات چهارخطه شدن این محور آغاز می‌شود.

سالاری با بیان اینکه بخشی از چهار خطه شدن محور دالکی به کنار تخته در استان فارس است گفت: بخش عمده‌ای از قعطات این محور انجام شده که پیش بینی می‌شود در کمتر از دو سال محور پرترافیک دالکی به کنارتخته چهار خطه شود.

وی، با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی شمال استان تصویب شده بیان کرد: در این منطقه صنایع پایین دست نفت، گاز و پتروشیمی ایجاد می‌شود که تحول مهمی در اقتصاد منطقه و اشتغال ایجاد می‌کند.

استاندار بوشهر به انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان انرژی اتمی ایران با آموزش فنی و حرفه‌ای پرداخت وگفت: بر اساس این تفاهم‌نامه 8 هزار نفر از جوانان استان بوشهر با فراگیری آموزش‌های لازم و تخصصی و دریافت گواهی پایان دوره در مدت 2 سال جذب نیروگاه اتمی بوشهر می‌شوند.

سالاری  به اجرای طرح دهکده گردشگری بوشهر اشاره کرد وگفت: دهکده گردشگری بوشهر در ورودی این شهر با مشارکت بنیاد مسکن استان بوشهر با 50 میلیارد ریال اعتبار تخصیصی اجرایی می‌شود.

وی، با بیان اینکه بافت تاریخی بوشهر احیا می‌شود تصریح کرد: برای احیا بافت تاریخی بوشهر اکنون ساختمانها و بناهای این بافت به گروههای مختلف فرهنگی، هنری، اقتصادی واگذار می‌شود که عمارت علوی به صنف مطبوعات واگذار شده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه پیشنهادات استان بوشهر برای ارائه در برنامه ششم توسعه تدوین شده  گفت: استان بوشهر تمام پیشنهادات و طرح‌های خود را برای ارائه  دربرنامه ششم توسعه تدوین کرده که این استان در این حوزه در کشور پیشتاز است.

سالاری، با بیان اینکه توجه ویژه‌ای به زیرساخت‌های ورزشی در استان بوشهر شده است افزود: تا دهه فجر امسال تمام روستاهای بالای یک هزار نفر جمعیت از امکانات ورزشی بهره مند می‌شوند.

وی از رونق اقتصادی استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: در 8 ماه امسال 39 درصد ورودی کالاها از بنادر استان نسبت به سال قبل افزایش دارد که نشان از رونق اقتصادی استان بوشهر است. / تسنیم

ارسال نظر