کد خبر : 6778

توضیح مدیرکل فرودگاه بوشهر درباره سرنوشت سامانه ILS

بوشهر 24: مدیرکل فرودگاههای استان بوشهر گفت: برای جلوگیری از لغو پرواز و ارتقای ایمنی نشست و برخاست هواپیما ، پیشرفته ترین سامانه کمک ناوبری هواپیما بزودی در فرودگاه بوشهر راه اندازی خواهد شد.

به گزارش " بوشهر 24 "، عباس محمدی روز جمعه افزود:به منظور کاهش چشم گیر تاخیر پروازهای فرودگاه بوشهر ناشی از عوامل جوی و کاهش دید افقی با تلاش و پیگیری مستمر استاندار و تامین اعتبار مورد نیاز دستگاه ‘ای .ال .اس ‘ فرودگاه بوشهر که پیشرفته ترین دستگاه در نوع خود است خریداری و نصب شده است.

وی یادآورشد: راه اندازی سامانه کمک ناوبری یادشده منتظر چک نهایی و وارسی پروازی توسط هواپیمای فلایت چک است که با سرعت بخشی در انجام این مهم بزودی دستگاه’ ای ال اس’ فرودگاه بوشهر به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل فرودگاههای استان بوشهر اضافه کرد: برای خرید و نصب سامانه کمک ناوبری یادشده ۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است که ۵۰درصد این مبلغ از منابع استانی تامین شده است.

محمدی ادامه داد: با نصب این سیستم فرود و برخاست هواپیما در فرودگاه بوشهر تا دید افقی ۸۰۰ متر قابل انجام است که هم اینک تا دوهزار متر نیز امکان پذیر نیست.

وی گفت: باتوجه به شرایط اقلیمی استان بوشهر در اکثر روزهای سال شاهد پدیده مه صبحگاهی هستیم که این امر شرایط مناسب برای انجام به موقع پرواز را در فرودگاه بوشهر با مشکل روبرو کرده است.

مدیرکل فرودگاههای استان بوشهر افزود: کاهش دید افقی خلبان بدلیل پدیده ریزگردها در سال های اخیر نیز مشکلات فرودگاه بوشهر را دوچندان کرده است.

وی با بیان اینکه در هفته جاری اکثر پروازهای فرودگاه بوشهر بدلیل کاهش دید با مشکل روبرو شدند یادآورشد: پرواز صبح مسیرهای تهران – بوشهر و بالعکس روز گذشته (پنجشنبه ) بدلیل لغو پرواز باعث سرگردانی صدها مسافر شد که این امر نارضایتی مسافران را در پی داشت.

محمدی گفت: هم اینک شرکت های هواپیمایی ایران ایر، آسمان ، نفت و زاگرس در مسیرهای منتهی به فرودگاه بوشهر پوشش پروازی می دهند که با پیگیری انجام شده امسال همزمان یک پرواز ایرلاین جدید نیز به این شرکت ها افزوده خواهد شد./ ایرنا

ارسال نظر