کد خبر : 6804

یک بوشهری پژوهشگر برتر کشوری شد + عکس

بوشهر 24: در دومین آیین اعطای جایزه ملی ایسپا از علی احمدی زاده مدیر بوشهری نیز به عنوان پژوهشگر مدیراجرایی برتر کشوری تقدیر به عمل آمد.

به گزارش " بوشهر 24 "، در دومین آیین اعطای جایزه ملی ایسپا به فعالان حوزه نظرسنجی و پیمایشی که با حضور دکتر سید ضیا هاشمی، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، دکتر سید رضا صالحی امیری، مشاورییس جمهور ورییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی، دکتر علی منتظری و دکتر مهدی فیض معاون فرهنگی جهاددانشگاهی برپا شد، از برگزیدگان فعال در حوزه پژوهش و نظرسنجی تقدیر و تشکر به عمل آمد. در این مراسم از علی احمدی زاده مدیر بوشهری نیز به عنوان پژوهشگر مدیراجرایی برتر کشوری تقدیر به عمل آمد.
در مراسم اعطای تندیس جایزه ایسپا محمد آقاسی رییس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) توضیحاتی را پیرامون بخش های اصلی و جنبی جایزه هفته پژوهش سال 93 اظهار نمود. وی اعلام نمود که جایزه ایسپا، جایزه‎ای است که از سوی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران به برگزیدگان از میان فعالان حوزه نظرسنجی اهداء می شود.
این جایزه برای نخستین بار در تاریخ 25 آذر 1392 طی مراسمی به منتخبین اهداء گردید. علاوه بر فرد برگزیده دو فرد دیگر نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.
آقاسی افزود: افراد معرفی شده از سوی هیئت داوران(7 نفر اولیه) براساس ملاک¬ها و شاخص¬های تعیین شده ایسپا مورد ارزیابی قرار گرفته و 3 نفر از افرادی که بالاترین امتیاز را کسب کردند به عنوان برگزیده انتخاب شدند. وی در ادامه گفت: ایسپا در صدد است در قالب این جایزه فعالان و صاحب نظران حوزه نظرسنجی را به جامعه علمی و پژوهشی معرفی و از آنها تقدیر نماید تا از این طریق موجبات ارتقاء و بهره وري در انجام فعالیت های نظرسنجی کشور را فراهم آورد.
رییس ایسپا اضافه کرد: در بخش اصلی تلاش می گردد تا صاحب نظران، استادان و کارشناسانی در طول چهار دهه پیمایش های اجتماعی تجربه های مهمی را داشته اند مورد بررسی و در نهایت تقدیر و تشکر قرار بگیرند. در بخش جنبی جوایز نیز با توجه به ظرفیتهای فرایند علمی نظرسنجی و نیز بخش های گوناگون تلاش می گردد تا در زمینه مناسب نسبت به تقدیر و تشکر از افرادی که به فرایند نظرسنجی کمک رسان بوده اند، اقدام گردد. در این بخش از برخی عناصر داخلی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران نیز تقدیر خواهد گردید.

آقاسی در ادامه افزود : در سال جاری و پس از بررسی¬های کارشناسی و نیز با توجه به رای سال گذشته هیات داوران و حذف اسامی منتخبان سال گذشته، لیست اسامی10 نفر از افرادی که سال گذشته در ارزیابی هیئت داواران بیشترین رای را آورده بوده در فرم نظرخواهی الکترونیکی آورده و از هیئت داوران خواسته شد از میان این 10 نفر سه نفر را انتخاب و معرفی نمایند. همچنین برای بخش جایزه ویژه از میان دو منتخب سال گذشته پیشکسوتان حوزه نظرسنجی یک نفر را معرفی نمایند.

 


آقاسی با اشاره به اینکه بخش های مختلفی در ارتقا جایگاه نظرسنجی ها موثر هستند اظهار داشت: امسال بنا شد در بخش جنبی استاد ، رسانه ، مدیر ، کارفرمای حامی نظرسنجی معرفی و تقدیر شود. همچنین از بخش های اجرایی مختلف یک نظرسنجی از جمله؛ مجری استانی، پرسشگر، بازبین و ناظر و متصدی وروداطلاعات باتوجه یک نفر به عنوان منتخب معرفی و تقدیر شود. از دیگر بخش های این دوره تقدیر از رئیس اسبق ایسپا آقای علی فروغی است.
رئیس مرکز افکارسنجی گفت: در این دوره تندیس جایزه ایسپا به فعال برگزیده دکتر سیدحسین سراج زاده، دکتر منوچهر محسنی پیشکسوت در حوزه افکارسنجی و نظرسنجی و دکتر منتظری استاد حامی نظرسنجی و علی احمدی زاده پژوهشگر و مدیر برتر استانی به همراه لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا شد./ سوک

ارسال نظر