کد خبر : 7140

دستگیری شکارچیان متخلف پرنده در منطقه حله

دستگیری شکارچیان متخلف پرنده در منطقه حله

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: متخلفان شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده حله استان بوشهر که اقدام به شکار پرندگان این منطقه می‌کردند دستگیر شدند.

به گزارش "بوشهر 24"، حسین دلشب بعدازظهر امروز در نشست با محیط بانان منطقه حله استان بوشهر با بیان اینکه این منطقه دارای قابلیت‌های مهمی در حوزه محیط زیست است اظهار داشت: منطقه حله در استان بوشهر با داشتن قابلیت‌های مهم زیستگاهی، به عنوان زیستگاه پرندگان مهاجر و بومی است.

وی با بیان اینکه حله دارای 46 هزار و 783 هکتار است تصریح کرد: تالاب حله یکی از تالاب‌های مهم کشور است  که به عنوان زیستگاه مهم پرندگان است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست بوشهر از دستگیری متخلفان شکار پرندگان در منطقه حله خبرداد و تصریح کرد: مأمورین یگان حفاظت منطقه حفاظت شده حله در استان بوشهر سه نفر متخلف شکار غیر مجاز پرندگان را دستگیر کردند.

دلشب افزود: یگان حفاظتِ منطقه حفاظت شده حله طی گشت و کنترل شبانه روزی منطقه به سه نفر متخلف برخورد کرده که این متخلف  اقدام به شکار هشت قطعه پرنده مرغابی کرده بودند.

وی با بیان اینکه از متخلفان شکار پرندگان تجهیزات غیرمجاز کشف شد بیان کرد: از این متخلفان دو قبضه اسلحه ساچمه زنی دو لول و یک رشته تور نامرئی پرنده گیری کشف و ضبط شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تاکید کرد: محیط بانان تلاش‌گر استان بوشهر در سرما و گرما، با تلاش شبانه‌روزی و با تمام وجود آماده حفاظت و صیانت از محیط زیست و انفال پروردگار هستند تا نسل‌های آینده نیز از این هدیه الهی بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه متخلفان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند از دوستداران محیط زیست در سراسر استان خواست در صورت مشاهده تخلف شکار و صید غیرمجاز، مراتب را به واحدهای محیط زیست در منطقه خود اطلاع دهند. / تسنیم

ارسال نظر