کد خبر : 7245

موافقت با احداث سد دالکی

موافقت با احداث سد دالکی

بوشهر 24: استاندار بوشهر گفت: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با احداث سد دالکی موافقت کرد.

بوشهر 24: استاندار بوشهر گفت: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با احداث سد دالکی موافقت کرد.

به گزارش " بوشهر 24 "، سد دالكی یكی از مطالبات مردم استان بوشهر است كه در صورت اجرا می تواند آب مورد نیاز ۱۳ هزار هكتار نخیلات منطقه را تأمین کند.

پس از احداث این سد، سازمان حفاظت محیط زیست كشور انطباق احداث این سد را با معیارها و مقررات زیست محیطی تائید  نکرد كه در همین راستا، دكتر ابتكار رئیس این سازمان در مصاحبه‌ای، این تصمیم را اعلام کرد.

پس از مذاكرات و مكاتبات این سازمان با وزارت نیرو، رفع دغدغه های زیست محیطی و اخذ نظر مثبت آن سازمان در دستور كار جدی استان قرار گرفت.

با ارائه طرح‌ها و مكاتبات متعدد ظرف چند ماه گذشته، روند رفع دغدغه‌ها توسط مدیریت استان و اداره كل حفاظت محیط زیست و مدیرعامل شركت آب منطقه‌ای استان پیگیری شد تا اینكه در نهایت نهم دی‌ماه استاندار بوشهر كه مدیركل حفاظت محیط زیست و مدیرعامل آب منطقه‌ای استان بوشهر ایشان را همراهی می كردند، در نشست با معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست كشور و معاونین این سازمان، ضمن تشریح اهمیت این طرح، بر ضرورت لحاظ کردن مسائل زیست محیطی در اجرای این سد، تأكید كرد.

مصطفی سالاری استاندار بوشهر در این خصوص اظهار داشت: با ساخت سد دالكی، امكان مهار و ذخیره سازی سیلاب‌های فصلی و استفاده بهنگام از آن، برای آبیاری نخیلات و تامین حقابه زیست محیطی رودخانه دالكی و حله و همچنین تالاب حله بوجود خواهد آمد.

پس از بیان فعالیت‌های انجام شده در زمینه لحاظ کردن مسائل زیست محیطی در مطالعات سد دالكی از سوی استاندار بوشهر و رفع دغدغه‌های موجود در این زمینه و حصول اطمینان از طی مراحل قانونی و تائید معاونین ذیربط در خصوص پیش بینی حقابه‌های زیست محیطی رودخانه‌ها و تالاب پایین دست و رعایت الزامات و ضوابط توسط وزارت نیرو، دكتر ابتكار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست كشور ضمن تاكید بر اهمیت و نقش محیط زیست در سلامت جامعه و لزوم رعایت الزامات زیست محیطی، موافقت خود را با احداث سد دالكی اعلام و در همان جلسه دستور نهائی لازم را به مجموعه‌های تحت امر ابلاغ کرد.

همچنین موافقت كتبی سازمان حفاظت محیط زیست كشور با احداث سد دالكی بطور كتبی به اطلاع وزارت نیرو رسانده شده است./ مهر

ارسال نظر