کد خبر : 7388

عملکرد شهرداری بوشهر مطلوب نیست

عملکرد شهرداری بوشهر مطلوب نیست

بوشهر24: رئیس کمیسون بودجه و برنامه‌ریزی شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: با وجود عملکرد مثبت شورا در تحقق حداکثری بودجه شهر بوشهر عملکرد شهرداری این شهر مطلوب نیست.

بوشهر24: رئیس کمیسون بودجه و برنامه‌ریزی شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: با وجود عملکرد مثبت شورا در تحقق حداکثری بودجه شهر بوشهر عملکرد شهرداری این شهر مطلوب نیست.

به گزارش "بوشهر24"، علیرضا آماره یک‌شنبه شب در حاشیه نشست علنی شورای شهر بوشهر در جمع خبرنگاران با انتقاد از عملکرد شهرداری بوشهر اظهار داشت: نزدیک به دو ماه است که بهسازی فضای داخلی عمارت امیریه متوقف شده و احتمال گره خوردن این پروژه با پروژه بهسازی خیابان لیان زیاد است و باید مشخص شود که چرا این دو پروژه با هم روند شروع آنها متوقف شده است.

وی ادامه داد: یکی از هماهنگ‌ترین شورای شهر بوشهر با نهاد حاکمیت شهری همین شورای کنونی است و این هماهنگی تاثیر زیادی بر تحقق اهداف شورا داشته است و تحقق صددرصدی بودجه شورا در پیش از زمان پیش‌بینی شده و در آبان‌ماه نشان دهنده همین امر است.

رئیس کمیسون بودجه و برنامه‌ریزی شورای شهر بوشهر بیان داشت: شهروندان باید بدانند عدم اجرای برخی کارها در سطح شهر ارتباطی به شورا ندارد و آن را به چشم ناتوانی شورای شهر نبینند و همچنین با شناخت جامع‌تری نسبت به عملکرد شورا دیدگاه مثبت‌تری داشته باشند.

آماره در ادامه اظهاراتش با اشاره به حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر در نشست هفته گذشته شورای شهر بوشهر و تقدیر از وی ابراز داشت: از معاون استاندار انتظار داریم شورا را بیشتر مورد انتقادهای سازنده خود قرار دهد.

رئیس کمیسون بودجه و برنامه‌ریزی شورای شهر بوشهر اضافه کرد: برای سال جاری پروژه‌های خوبی توسط شورا مصوب شد ولی تاکنون اجرایی نشده و این اجرا نشدن را نمی‌توان به شورای شهر مرتبط بدانیم.

وی بیان داشت: شورای 500 میلیون تومان برای فانوس دریایی اختصاص داده ولی تاکنون هیچ اثری از این مصوبه نیست و با کم‌کاری‌های صورت گرفته در این زمینه نمی توان شورا را مقصر عدم انجام این مهم دانست.

عضو شورای شهر بوشهر در ادامه انتقاداتش از عملکرد شهرداری بیان داشت: اگر پروژه بهسازی خیابان لیان بر اساس زمان‌بندی

پیش می‌رفت از اردبهشت‌ماه سال جاری مراحل اجرای این پروژه آغاز می‌شد و در ماه آذر و دی شاهد کلید خوردن این پروژه نبودیم.

آماره در دفاع عملکرد شورای شهر بوشهر بیان کرد: در سال جاری با هماهنگی شورا و استانداری بودجه شهرداری از 40 میلیارد تومان به 60 میلیارد تومان افزایش یافت و این مهم در سایه هماهنگ بودن شورا صورت گرفت.

بودجه شهر بوشهر به نسبت مساحتش بسیار ناچیز است

معاون شهرسازی شهرداری بوشهر که در این نشست حضور یافته بود در پاسخ به انتقادات آماره بیان کرد:  شهرداری یعنی اداره کردن شهر و این کار سختی است و باید توجه داشته باشیم که بودجه 60 میلیارد تومانی شهر بوشهر به نسبت مساحت 8 هزار هکتاری این شهر بسیار ناچیز است.

فردین خورشیدیان بیان داشت: به دلیل وضعیت خاص آب و هوایی بوشهر استهلاک پروژه‌های اجرا شده این شهر نسبت به سایر نقاط کشور بسیار بالا است و همین امر موجب می‌شود شهرداری هزینه زیادی را متحمل شود.

وی افزود: این نکته نیز را باید بدانیم که شرایط آب‌و هوایی تاثیر زیادی بر افزایش زباله‌های شهری و در نتیجه افزایش هزینه‌های شهرداری دارد./فارس

  • ۱۳۹۳/۱۰/۱۵ ۱۵:۴۲

    0 0 پاسخ

    دفاعی ضعیف تر از این میشد از عملکرد شهرداری کرد آیا؟
    وقتی نمی تونید لز عملکرد خودتون دفاع کنید چطور می خواهید از منافع مرد دفاع کنید؟

ارسال نظر