کد خبر : 7732

مسئولین بخوانند و پیگیری کنند؛

وجود بیش از 500 کوچه خاکی زیبنده بوشهر نیست/ اتوبوس های شهر بوشهر در شأن مردم نیست

وجود بیش از 500 کوچه خاکی زیبنده بوشهر نیست/ اتوبوس های شهر بوشهر در شأن مردم نیست

بوشهر 24: مردم تنگک ها، خصوصاً مردم تنگک 3 خیلی از بوی پسماندها اذیت می‌شوند. انتقال این پسماندها به مکان کنونی اصلاً صحیح نیست، قرار است این پسماندها در سریع ترین زمان ممکن به مکانی در حومه اهرم انتقال داده شود.

در آستانه سفر رئیس جمهور به استان بوشهر، "بوشهر 24" برآن شد تا ضمن سلسله گفتگوهایی با متخصصین، کارشناسان و مسئولان در حوزه های مختلف به بررسی مشکلات و چالش ها و بیان انتظارات موجود در آن حوزه بپردازد. به امید اینکه "بوشهر 24" بتواند از این طریق دغدغه های موجود در عرصه های مختلف را به گوش مسئولان برساند.

از این رو جهت بررسی مشکلات شهر بوشهر در حوزه های مختلف به سراغ اصغر گورکی، رئیس کارگروه فرهنگی شورای شهر رفته و پای صحبتهای وی نشستیم.

با وجود این همه صنایع نفت و گاز، فقط آلودگی عاید مردم می شود

 گورکی در همان ابتدای گفتگو به یکی از دغدغه های اصلی مردم بوشهر اشاره کرد و گفت: یکی از مسائل اصلی، اشتغال نیروهای بومی است و سهمیه 50 درصدی که قرار شد به بچه‌های بوشهری اختصاص داده شود.

وی در ادامه گفت: علاوه بر این حق آلایندگی از دیگر مطالبه های مردم استان است. با وجود این همه صنایع و کارخانه‌های پتروشیمی و نفت، بخصوص پارس جنوبی و شمالی و با وجود اینکه 97 درصد از نفت مملکت از بوشهر تأمین می‌شود، ولی متأسفانه هیچ‌چیز جز آلودگی و مریضی عاید مردم شریف ما نمی‌شود.

اتوبوس های شهر بوشهر در شأن مردم نیست

عضور شورای شهر بوشهر پیرامون مشکلات شهر بوشهر، افزود: ما در حمل ‌و نقل دچار مشکل هستیم. بخصوص این اتوبوس‌هایی که در شهر بوشهر خدمات می‌دهند، به هیچ وجه در شأن و منزلت مردم ما نیستند. علاوه بر این خدماتی که به خود سازمان اتوبوس رانی داده می‌شود، نیز بسیار ناچیز و اندک است. در حال حاضر سازمان اتوبوس رانی بیش از 6 میلیارد بدهی دارد. باید یک نوسازی در بحث اتوبوس‌رانی صورت بگیرد.

برخی خیابان های بوشهر نیازمند تقاطع غیرهمسطح هستند

وی در ادامه گفت: مسئله دیگر، مشکلات عمرانی شهر بوشهر است، بخصوص در خیابانها که در جاهایی مثل سه‌راه باغ زهرا، میدان آزادی و میدان غدیر به چند تقاطع غیر هم‌سطح نیاز داریم. متأسفانه این موضوع نیز دچار کمبود اعتبار است. حتی موضوع جذب اعتبار برای تقاطع غیر هم‌سطح را به استان دار جهت پیگیری گفته ایم.

فاضلاب شهری در بوشهر به دریا ریخته می شود

گورکی با اشاره به مشکلات بوشهر در فاضلاب شهری، گفت: در 17 نقطه از شهر، فاضلاب شهری و خانگی به دریا ریخته می‌شود، این واقعاً یک معضل است، این مسئله به استاندار نیز گفته شده است ولی آقای استاندار حل این مشکل را منوط به ورود دولت جهت حل این مسئله دانسته اند. حل این معضل به بودجه ای در حدود 30 یا 40 میلیارد تومان نیاز دارد.

وجود بیش از 500 کوچه خاکی در شهر بوشهر نشانه بدی است

مسئول کمیسیون فرهنگی شورای شهر در ادامه خاطر نشان کرد: بیش از 500 کوچه خاکی در شهر بوشهر وجود دارد، که این اصلاً درشأن و منزلت استان بوشهر نیست. این مقدار کوچه خاکی خیلی برای مرکز استان نشانه بدی است، مسئولین باید به داد مردم برسند.

مردم محلات تنگک از بوی بد پسماندها اذیت می شوند

وی با اشاره به مسئله پسماندها در بوشهر، گفت: مردم تنگک ها، خصوصاً مردم تنگک 3 از بوی پسماندها خیلی اذیت می‌شوند. انتقال این پسماندها به مکان کنونی اصلاً صحیح نیست، قرار است این پسماندها در سریع ترین زمان ممکن به مکانی در حومه اهرم انتقال داده شود.

مشکلات سال گذشته در روز بوشهر ناشی از بی راهه رفتن برخی بود

وی با اشاره به روز بوشهر و برنامه هایی که به مناسبت آن در نظر گرفته شده، گفت: در بحث روز بوشهر کار کارشناسی کرده‌ایم و از تمامی مسئولین ادارات و ارگانهای سطح شهر و استان دعوت کرده‌ایم که در یک جلسه مشترک و منسجم برای این روز، برنامه‌هایی ریخته شود.

گورکی در پاسخ به این نظر خبرنگار ما که باید در روز بوشهر آن عنصری از فرهنگ بوشهر پررنگ شود که در تاریخ و کشور، بوشهر بدان معروف باشد، نه کنسرت و رقص و آواز، گفت: روز بوشهر به این دلیل است که ما فرهنگ بوشهر و خود بوشهر را به کشور و جامعه و حتی خود مردم شهر بوشهر معرفی کنیم. بوشهر گردی یکی از برنامه های در نظر گرفته شده است که در این برنامه در پی معرفی شهر بوشهر به همه کشور هستیم. امسال همه رؤسای شوراها و شهرداری‌های کل کشور را دعوت کرده‌ایم و برنامه خاصی برای آن‌ها داریم.

وقتی خبرنگار "بوشهر24" به وقایع سال گذشته روز بوشهر و فجایع فرهنگی پیرامون آن اشاره کرد، گورکی گفت: این مسئله به این دلیل است که راه را بی‌راهه می‌روند و هدف را گم‌کرده‌اند. ولی خدا را شکر در کارگروه فرهنگی که تشکیل داده ایم، جلوی این بی‌بندوباری‌ها گرفته خواهد شد.

  • م.غریبی ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ ۰۹:۴۳

    2 0 پاسخ

    احسنت بر شما. مصاحبه خیلی خوبی بود. اما با توجه به مسئولیت جناب آقای گورکی انتظار می رفت به مبحث فرهنگ بیشتر پرداخته می شد

ارسال نظر