کد خبر : 7878

رئیس پلیس فتای استان بوشهر خبر داد

دستگیری 2مجرم شبکه‌های اجتماعی در بوشهر

دستگیری 2مجرم شبکه‌های اجتماعی در بوشهر

بوشهر24: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از شناسایی و دستگیری دو مجرم در حوزه شبکه‌های اجتماعی در بوشهر خبر داد.

بوشهر24: رئیس پلیس فتای استان بوشهر از شناسایی و دستگیری دو مجرم در حوزه شبکه‌های اجتماعی در بوشهر خبر داد.

به گزارش "بوشهر24"، داریوش پورسعید صبح امروز در نشست روسای پلیس بوشهر اظهار داشت: پلیس فتای استان بوشهر در پی شکایت دختر جوانی مبنی بر ایجاد مزاحمت فرد ناشناسی از طریق ارسال پیام در شبکه‌های اجتماعی موبایلی بلافاصله وارد عمل شد.

وی افزود: در بررسی‌های انجام شده توسط کاراگاهان مبارزه با جرائم سایبری مشخص شد؛ فرد مزاحم با ارسال پیام‌های غیراخلاقی قصد مزاحمت و اذیت و آزار شاکی را داشته است.

رئیس پلیس فتای استان بوشهر اظهار داشت: کاراگاهان این پلیس با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله تیم عملیاتی تشکیل داده و اقدامات خود را آغاز کردند که در نتیجه متهم بلافاصله شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی به این پلیس فراخوانده شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم در وهله اول منکر هرگونه جرمی شد اما پس از ارائه شواهد و مستندات لب به اعتراف گشود و عنوان داشت که از طریق شبکه اجتماعی موبایلی متن و پیام‌های غیراخلاقی به خانم شاکی به منظور برقراری رابطه دوستی ارسال می‌کرده است.

پورسعید افزود: متهم به همراه پرونده متشکله به منظور سیر مراحل قضایی تحویل مراجع ذیصلاح داده شد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه فضای مجازی و استفاده از اینترنت فرصت مناسبی برای استفاده صحیح در راستای ارتقاء علم و دانش است اما متأسفانه برخی سودجویان از این فضا برای رسیدن به اهداف پلید و شوم خود استفاده می‌کنند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان بوشهر گفت: شهروندان سعی کنند در جهت پیشگیری از خطرات فضای مجازی دانش اینترنتی خود را افزایش داده و با آگاهی کامل از این فضا استفاده کنند.

پورسعید بیان کرد: خانمی با در دست داشتن شکوائیه‌ای خود را مدیر یک شرکت خصوصی معرفی کرده و اظهار داشت که مدتی است در شبکه‌های اجتماعی موبایلی خبری کذب و خلاف واقع در خصوص وی و شرکتش منتشر و موجب هتک حیثیت خانوادگی و شغلی وی شده است.

رئیس پلیس فتای استان بوشهر اظهار داشت: کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم سایبری ضمن تشکل تیم عملیاتی وارد عمل شده و بلافاصله عامل انتشار را شناسایی کردند که ضمن هماهنگی با مقام قضایی به پلیس فتا فراخوانده شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم که خانم جوانی بود در وهله اول منکر هرگونه جرمی شد اما با توجه به شواهد و قرائن به انتشار مطالب ذکر شده اعتراف کرد و انگیزه خود را انتقام‌جویی از صاحب شرکت پس از درگیری‌های کاری که بین آنها به وجود آمده بود، عنوان کرد.

پورسعید اظهار داشت: شهروندان باید سعی کنند فرصت‌های مثبت فضای مجازی را شناخته و از آن در مسیر صحیح استفاده کنند و دقت لازم داشته باشند که این فضای گسترده محل مناسبی برای انتقامجویی‌های شخصی نیست.

ارسال نظر