کد خبر : 8013

سرمایه‌گذاری 500 میلیارد تومانی برای ساخت دهکده گردشگری گناوه

سرمایه‌گذاری 500 میلیارد تومانی برای ساخت دهکده گردشگری گناوه

بوشهر 24: فرماندار گناوه گفت: در دهکده گردشگری گناوه حدود 500 میلیارد تومان توسط بخش دولتی و خصوصی سرمایه‌گذاری خواهد شد.

بوشهر 24: فرماندار گناوه گفت: در دهکده گردشگری گناوه حدود 500 میلیارد تومان توسط بخش دولتی و خصوصی سرمایه‌گذاری خواهد شد.

به گزارش " بوشهر 24 "، عبدالنبی یوسفی امروز اظهار داشت: در پی حضور رئیس جمهور و هیئت دولت در بوشهر، سلطانی‌فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان نماینده رئیس جمهور در گناوه حضور یافت.

وی بیان کرد: از مدت‌ها قبل مشکلات شهرستان گناوه بررسی و اولویت‌بندی شده و با پیگیری‌های مردم، اصحاب رسانه، فعالان اجتماعی و کارشناسان راههای مواصلاتی گناوه به یک مطالبه عمومی تبدیل شده بود، استاندار بوشهر نیز بر توسعه راه‌های مواصلاتی به عنوان یک ضرورت تاکید فراوان داشت و با پیگیری‌هایی که بنده به عنوان فرماندار گناوه در دیدار با نوبخت معاون رئیس جمهور داشتم مقدمات فراهم شد تا توسعه راه‌های مواصلاتی از جمله راه گناوه – دیلم از نتایج بسیار خوب این سفر باشد.

فرماندار گناوه اظهار داشت: موقعیت گردشگری و جاذبه‌هایی که گناوه به عنوان یک شهر گردشگر‌پذیر دارد باعث شد تا حضور معاون رئیس جمهور در گناوه که یکی از آرزوهای ما بود محقق شود و در جریان موقعیت گردشگری این شهرستان قرار بگیرد.

یوسفی گفت: تصویب دهکده گردشگری در گناوه یکی از مصوبات این سفر بود و با توجه به هماهنگی و پیگیری صورت گرفته، یکی از دو دهکده گردشگری که از قبل برای استان در نظر گرفته شده بود، به تصویب برسد.

وی افزود: زیرساخت‌های دهکده گردشگری توسط دولت فراهم و فضای مناسبی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ایجاد می‌شود، این فضا شامل هتل‌ها، رستوران‌ها، زمین‌های ورزشی، ویلاهای گردشگری، کافی‌شاپ‌ها و... خواهد بود.

فرماندار گناوه اظهار داشت: در دهکده گردشگری گناوه حدود 500 میلیارد تومان توسط بخش دولتی و خصوصی سرمایه‌گذاری خواهد شد.

یوسفی اضافه کرد: در کنار جاذبه‌های گردشگری گناوه و بازار پررونق این بندر حدود 10 روز پیش هم توانستیم موافقت پرواز هوایی ویژه تهران - گناوه را به دست بیاوریم که امیدواریم با سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران این شهر زمینه راه‌اندازی فرودگاه گناوه را فراهم کنیم و در کنار این دهکده گردشگری برای راه‌اندازی فرودگاه خوش‌بین هستیم و همه این حرکت‌ها می‌تواند تقویت و توسعه گردشگری گناوه را در پی داشته باشد.

 فرماندار گناوه افزود: قبل از سفر با همکاری کارشناسان مختلف دفترچه‌ای فراهم شد که به مطالبات شهرستان از جمله فاضلاب گناوه، توسعه بندری و لایروبی خورهای گناوه و بندر ریگ، پتروشیمی، توسعه کشاورزی و راه‌اندازی سد چمشیر پرداخته شده و خواستار تسریع در تکمیل و اتمام این پروژه شده‌ایم./ فارس

ارسال نظر