کد خبر : 8025

باستی: جذابیت‌های گردشگری استان بوشهر به فرصت تبدیل ‌شود

باستی: جذابیت‌های گردشگری استان بوشهر به فرصت تبدیل ‌شود

بوشهر 24: سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه گردشگری دارد که این ظرفیت‌ها برای توسعه زیرساخت‌های آن به فرصت برای سرمایه گذاری و رونق اقتصادی تبدیل شود.

بوشهر 24: سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه گردشگری دارد که این ظرفیت‌ها برای توسعه زیرساخت‌های آن به فرصت برای سرمایه گذاری  و رونق اقتصادی تبدیل شود.

به گزارش " بوشهر 24 " به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، سیدمحمدحسن باستی درنشست ستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهر با تاکید بر اینکه باید بسترهای لازم برای رشد گردشگری در استان ساحلی بوشهر فراهم شود، اظهار داشت: از 36 شهر استان بوشهر نیمی از آنها ساحلی است که زمینه لازم برای جذب گردشگر فراهم کرده است.
 
وی با تاکید بر رسیدگی به چهره، مبلمان و ورودی شهرها افزود: امسال اعتبارات شهرداری‌ها از سه محل تملک دارایی، ارزش افزوده ودرآمدهای شهرداری‌ها  تامین شده که نسبت به سال‌های قبل از رشد چشمگیری روبه‌رو بوده که لازم است به چهره و ورودی شهرها توجه ویژه‌ای شود.
 
سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری بوشهر با اشاره به اینکه سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان بوشهر تحولات شگرفی در این استان فراهم کرد گفت: سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت  دست‌آوردهای خوب و تاثیرگذاری برای توسعه استان بوشهر داشته که نسبت به 11 سفر گذشته دولت کم‌نظیر بوده است.
 
باستی با اشاره به اینکه اعتبارات خوبی در سفر رئیس جمهور به بوشهر مصوب شد بیان کرد: در این سفر اعتبارات قابل ملاحضه‌ای برای توسعه استان به ویژه در حوزه زیرساخت‌ها مصوب شد که این اعتبارات سبب گشایش مهمی در توسعه استان می‌شود.
 
وی، تاکید کرد: با این مصوبات می‌توان احساس کرد استان بوشهر شاهد تحولات در حوزه‌های عمرانی و اجرایی می‌شود.
 
سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای قابلیت‌های مهمی در حوزه گردشگری است افزود: قابلیت‌های گردشگری استان بوشهر منحصر به‌فرد است که این ظرفیت در حوزه‌های مختلف در کمتر جایی می‌توان یکجا یافت کرد.
 
باستی بر استفاده از این فرصت‌ها برای توسعه و رونق استان بوشهر تاکید کرد و گفت: حوزه گردشگری در استان بوشهر باید با معرفی همه جانبه به جامعه، به فرصت  تبدیل کرد.
 
وی اولویت اقتصادی را یکی از فرصت‌های مهم حوزه گردشگری دانست و افزود: یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های استان بوشهر که با نگاه اقتصادی می‌توان ازآن  به عنوان فرصت سرمایه‌گذاری بهره جست ظرفیت گردشگری ساحلی در استان بوشهر است.
 
سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری بوشهر با بیان اینکه ظرفیت جذب گردشگر در استان بوشهر بسیار بالاست گفت: استان بوشهر ظرفیت بالای در حوزه  جذب گردشگر دارد بگونه‌ای که حضور یک میلیون نفر در یک منطقه نشان از قابلیت مهم آن در حوزه گردشگری است.
 
باستی بر راه‌اندازی اورژانس هوایی درایام تعطیلات نوروز دراستان بوشهر تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه استان بوشهر در ایام تعطیلات نوروز از نقاط پرتردد در حوزه گردشگری است لازم است اورژانس هوایی برای رسیدگی بیشتر به بحران‌ها راه اندازی شود.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان بوشهر نیز با بیان اینکه این استان در حوزه گردشگری دارای ظرفیت‌های مهمی است اظهار داشت: استان بوشهر در ایام مختلف سال شاهد ورود گردشگرانی از نقاط مختلف کشور است که سواحل این استان جاذبه‌های مهمی برای حضور گردشگران فراهم کرده است.
 
محمدابراهیم فروزانی با اشاره به اینکه نقشه راه گردشگری استان بوشهر تدوین شده تصریح کرد: استان بوشهر جز 5 استان نخست کشور در حوزه جذب گردشگر است که نیاز به مدیریت خاص و تخصصی دارد.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان بوشهر با بیان اینکه سفر رئیس جمهور به بوشهر تحولی مهم ایجاد کرد گفت: بیشتر سخنان رئیس جمهور در بوشهر در حوزه گردشگری و سرمایه گذاری در این بخش با مشارکت بخش خصوصی بود که با توجه به تاکیدات استاندار بوشهر در این خصوص لازم است تدابیر ویژه برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری اندیشه شود.
 
فروزانی با بیان اینکه استان بوشهر در ایام تعطیلات نوروز با بیشترین گردشگر مواجه است بیان کرد: بیش از نیمی از شهرها و روستاهای استان بوشهر در حوزه ساحلی قرار دارد که این مهم زمینه جذب گردشگران را فراهم می‌‌کند.
 
وی بیان کرد: برای ارائه خدمات بهینه به گردشگران در حوزه‌های مختلف رفاهی و تفریحی  اجرای طرح ساماندهی توسعه خدمات سفر در استان بوشهر نقش مهم و تعیین کننده‌ای دارد.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان بوشهر با تاکید بر تدوین نقشه‌های بروز استان بوشهر گفت: در کنار تدوین نقشه‌های جغرافیایی استان بوشهر نقشه گردشگری این استان تدوین و در ایام تعطیلات بین گردشگران توزیع می‌شود.

ارسال نظر