کد خبر : 8162

تصویب 750 میلیارد تومان برای ساخت بزرگراه در استان بوشهر

تصویب 750 میلیارد تومان برای ساخت بزرگراه در استان بوشهر

بوشهر 24: استاندار بوشهر گفت: از یک‌هزار ۲۰۰ میلیارد تومان مصوبات سفر رئیس جمهور به بوشهر ۷۵۰ میلیارد تومان آن در حوزه ساخت بزرگراه در استان بوشهر تخصیص یافته است.

بوشهر 24: استاندار بوشهر گفت: از یک‌هزار ۲۰۰ میلیارد تومان مصوبات سفر رئیس جمهور به بوشهر ۷۵۰ میلیارد تومان آن در حوزه ساخت بزرگراه در استان بوشهر تخصیص یافته است.

به گزارش " بوشهر 24 "، مصطفی سالاری صبح امروز در نشست با مسئولان و اعضای شورای اسلامی شهرستان کنگان با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به بوشهر اعتبارات برای تکمیل و اجرای پروژه‌های کلان در استان مصوب شد اظهار داشت: در این سفر تکمیل و ساخت پروژه‌هایی مصوب شد که در زندگی تمامی مردم استان و حل مشکلات آنان نقش داشته باشد.

وی با بیان اینکه پروژه‌های منطقه‌ای و شهرستانی از محل منابع مختلف اجرایی و یا تکمیل می‌شود گفت: پروژه‌های مورد نظر در شهرستان کنگان از منابع مختلف استانی، ملی، ارزش افزوده و اعتبارات سفر مقام معظم رهبری اجرایی می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور یک‌هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های مهم در استان بوشهر مصوب شد گفت: بیشتر این اعتبار در حوزه راهسازی تخصیص می‌یابد چراکه تمام راههای شریانی استان بوشهر به بزرگراه تبدیل می‌شود.

سالاری افزود: بیش از 70 درصد اعتبارات سفر رئیس جمهور به بوشهر معادل 750 میلیارد تومان در ساخت و تکمیل بزرگراه‌های استان بوشهر تخصیص یافته است که دراین حوزه تحول شگرفی ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور برای تمامی شهرستان‌ها پیشنهادات درخواستی ارائه شد گفت: در این سفر به پروژه‌هایی پرداخته شد که اثرات آن به تمامی مردم استان برمی‌گردد.

استاندار بوشهر با تاکید بر این نکته که مطالبات مردم استان در همه حوزه‌ها باید مسئولان پاسخگو باشند افزود: وظیفه قانونی ما خدمت به مردم است از این نظر باید پاسخگوی مطالبات و درخواست‌های مردم باشیم.

سالاری با بیان اینکه برخی از مسائل استان و شهرستان‌ها جز تصمیمات آینده مسئولان استان است گفت: اجرای پروژه‌ها و توسعه استان بر اساس برنامه‌های طراحی شده اجرا می‌شود و حرکت استان بر اساس همین برنامه در حوزه‌های مختلف است.

وی با تاکید بر ساخت اسکله جدید در بندر کنگان گفت: اسکله فعلی کنگان جوابگوی نیازهای دریانوردان و مردم شهرستان کنگان نیست از این نظر با پیگیری‌های لازم ساخت اسکله جدید  کنگان در دستور کار است که برای این مهم با هماهنگی نماینده مردم کنگان پیگیری‌های مهمی به زودی انجام می‌شود.

استاندار بوشهر، با بیان اینکه وزیر نفت بر توجه به شهرستان‌های عسلویه و کنگان تاکید فراوانی دارد افزود: وزیر نفت برای اجرای پروژه‌های عام‌‌المنفعه شهرستان‌های همجوار پارس جنوبی از جمله عسلویه و کنگان تاکید دارد و در رسیدگی به مردم این دو شهرستان از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کند.

سالاری با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با وزارت نفت برای واگذاری اراضی سیراف به طرح‌های گردشگری منعقد شده است افزود: با واگذاری اراضی تحت نظر وزارت نفت به سازمان میراث فرهنگی، پروژه‌های مهمی در حوزه گردشگری در سیراف اجرا می‌شود.

وی، تاکید کرد: در خواست‌ها و مطالبات مردم شهرستان کنگان تجمیع و در قالب یک برنامه شهرستانی پس از تامین اعتبارات لازم اجرایی می‌شود.

استاندار از افزایش اعتبارات امسال شهرستان کنگان خبرداد و گفت: سال گذشته تخصیص اعتبارات این شهرستان 80 میلیارد تومان بود که امسال تاکنون به 160 میلیارد تومان افزایش یافته است و این در حالی است که اعتبارات سفر مقام معظم رهبری بیش از 80 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی و زیرساختی به شهرستان کنگان تخصیص یافته است./ تسنیم

ارسال نظر