کد خبر : 8181

دعوای دو شهرستان استان بر سر یک تابلو

دعوای دو شهرستان استان بر سر یک تابلو

در پی انتشار مطلبی در رسانه های استان بوشهر با عنوان ((برگزاری جشنواره دریا تا گنبد)) و همچنین انتشار تصاویری مبنی بر تغییر تابلوی راهنمای کوه نمک جاشک بنام کوه نمک از سوی مسئولان شهرستان دشتی که ناراحتی و اعتراض مردم شهرستان دیر را به همراه داشت،نایب رئیس شورای اسلامی شهر دیر در واکنش به این کار مسئولان دشتی مطلبی را ارسال نموده است.

در پی انتشار مطلبی در رسانه های استان بوشهر با عنوان ((برگزاری جشنواره دریا تا گنبد)) و همچنین انتشار تصاویری مبنی بر تغییر تابلوی راهنمای کوه نمک جاشک بنام کوه نمک از سوی مسئولان شهرستان دشتی که ناراحتی و اعتراض مردم شهرستان دیر را به همراه داشت،نایب رئیس شورای اسلامی شهر دیر در واکنش به این کار مسئولان دشتی مطلبی را ارسال نموده است.

به گزارش"بوشهر24" به نقل از پارس خلیج، در پی انتشار مطلبی در رسانه های استان بوشهر با عنوان ((برگزاری جشنواره دریا تا گنبد)) و همچنین انتشار تصاویری مبنی بر تغییر تابلوی راهنمای کوه نمک جاشک بنام کوه نمک از سوی مسئولان شهرستان دشتی که ناراحتی و اعتراض مردم شهرستان دیر را به همراه داشت،نایب رئیس شورای اسلامی شهر دیر در واکنش به این کار مسئولان دشتی مطلبی را ارسال نموده است.

111

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای فرماندار!!!
آقای فرماندار دشتی. ماده ۳۱ قانون مدنی صراحتا موئید این موضوع است هیچ مالی را از تصرف صاحب آن نمیتوان بیرون کرد مگر به حکم قانون. هیچکس حق ورود به مرز کسی را ندارد که چندی پیش توسط فرماندار قبلی دشتی آقای هاشمی موضوع کوه نمک پیش کشیده شد که با پیگیریهای مسئولین شهرستان دیر و ارائه مدارک مستدل از استانداری تا اداره تقسیمات کشوری، در رسانه ها به اطلاع آقایان رسانیده شد مضافا که این از قدیم و ندیم به نام  کوه نمک جاشک (بندر دیر ) نامگذاری شده است .
آقایان عزیزی که از طرف فرهنگسرای شهید شهریاری به این پروسه یعنی گنبد نمکی جاشک وارد شده اید و در خاطر نازکتان گذرانده اید که چون این فرهنگسرا بنام شهید نامگذاری شده است کسی جرات پیش قراول شدن ندارد. خیر اینچنین نیست، چرا که شهدا در راه حق به شهادت رسیدند و هیچ گاه راضی نخواهند بود  که حق ملتی یا مردمی ضایع و احدی یا شخصی و ارگانی از نام مبارکشان سوء استفاده نمایند.

آقای فرماندار، اگر از خودتان بپرسند روزی چند بار دریا میروید چه پاسخی دارید بدهید؟ حضرتعالی دریایت کجاست؟ که جشنواره از دریا تا گنبد بگیری؟ فکر می کنید مسئولین دعوتی در آن جشنواره تا این اندازه نسبت به این موضوع بی اطلاع اند که ندانند از دریا تا گنبد نه دریایش وجود دارد و نه گنبدش. و در ثانی این باعث افتخار مردمان شهرستان دیر خواهد بود که جشنواره ای به نام دریا تا گنبد نمکی جاشک ،برای اتحاد بین دو شهرستان برگزار شود و ما نیز با افتخار در آن جشنواره شرکت خواهیم کرد اما برای ما دیری ها چه سخت خواهد گذشت شنیدن نامی دیگر به جای گنبد نمکی جاشک.

تقاضا دارم در استانداری تا اداره میراث فرهنگی استان رصد نمائید تا مطمعن شوید مدارک تملک این گنبد نمکی به اسم شهرستان دیر است یا دشتی ؟

جناب آقای دکتر سالاری استاندار محترم و ولایی استان بوشهر مجدانه از شما میخواهم که از فرماندار و مسئولین فرهنگسرای شهید شهریاری بخواهید تا موجب تنش و دو دستگی و جنگ و دعوا فی ما بین دو شهرستان همجوار و دوست داشتنی نشوند و منطقه را دچار التهاب و مریضی ننمایند.

آقای فرماندار!!! حقیر به عنوان نماینده تام الاختیار مردم شریف و نجیب دیر در شورای اسلامی استدعای عاجزانه دارم هر جشنواره ای که قصد برگزاری آنرا دارید در حدود ملک و حوزه استحفاضی خودتان برگزار کنید و نام مبارک کوه نمکی جاشک را که توسط اداره راه و شهرسازی آن شهرستان از تابلوهای راهنما حذف گردیده و ما از آن به عنوان زشت ترین کار غیر اخلاقی شما  یاد خواهیم کرد را سریعا اصلاح نمایید و بدانید ما مردم دیر به هیچ قیمتی اجازه تعرض به حوزه استحفاضی خودمان ( کوه نمک جاشک ) را به هیچ کس نداده و نمیدهیم و اگر هم بخواهید کوچکترین تعرضی و حرکتی از خودتان در مرز شهرستان دیر انجام دهید که موجب آزرده شدن دل مردم این دیار شود دبیر و مسئول آن جشنواره و عواقب بعدیش بعهده خود فرماندار محترم خورموج خواهد بود.

در آخر از مسئولین محترم شهرستان استدعای عاجزانه دارم اقدامات لازم در این خصوص بذل عنایت فرمایند.

با تشکر طالب عاشوری نائب رئیس شورای اسلامی شهر دیر

IMG-20150119-WA0094IMG-20150119-WA0092 IMG-20150119-WA0093  IMG-20150119-WA0091

ارسال نظر