کد خبر : 8205

برگزاری جشنواره ملی «دریا تا گنبد» در دشتی

بوشهر 24: مسئول فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج گفت: جشنواره ملی «دریا تا گنبد» در دشتی با حضور 200 گردشگر از سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش " بوشهر 24 "، احمد شیخیانی ظهر امروز در مراسم اختتامیه جشنواره «دریا تا گنبد» که در تالار ارشاد خورموج برگزار شد گفت: صنعت اکوتوریسم امروزه در دنیا اهمیت زیادی دارد و در کشور ما نیز این صنعت می‌تواند پویا و درآمدزا باشد.

شهردار خورموج افزود: دشتی با برخورداری از مناطق بی‌نظیر طبیعی مثل گنبد نمکی، کلات مند، منطقه باغان، بنگه و آثار تاریخی و باستانی هم چون محرابه مند، شیرینه، قلعه محمدخان و 25 کیلومتر مرز دریایی از شهرستان‌های مهم در امر گردشگری است.

وی اضافه کرد: از برگزار کنندگان جشنواره و همکاری نهادهای دولتی تشکر می‌کنم و امید است گردشگران با خاطره‌ای خوش شهرستان را ترک کنند.

مسئول فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج نیز گفت: جشنواره دریا تا گنبد در راستای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان بوشهر و شهرستان دشتی برگزار شده است.

حمید زارعی افزود: بازدید ازمحرابه مند، کلوت‌های مند، بازدید از گنبد نمکی دشتی، ساحل‌پیمایی همراه با برنامه‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و ماهیگیری سنتی است که تا سوم بهمن ماه ادامه دارد و بخش‌های مختلف این جشنواره را تشکیل می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: در این جشنواره 200 نفر از 15 استان کشور شرکت کرده‌اند.

رئیس هیئت کوهنوردی دشتی متذکر شد: از تلاش‌های اعضای انجمن نجوم استان بوشهر در برگزاری این جشنواره و همکاری اداره کل میراث فرهنگی، فرمانداری، اداره کل امور عشایری، اداره فرهنگ وارشاد اسلامی دشتی، اداره کل آموزش و پرورش و آموزش و پرورش دشتی، آب روستایی دشتی، شهرداری خورموج، هلال احمر و امور عشایری دشتی و دهیاری روستای زیارت قدردانی می‌کنم./ فارس

ارسال نظر