کد خبر : 824

دیدار مردمی موسوی نژاد در روستای چاهدول + تصاویر

دیدار مردمی موسوی نژاد در روستای چاهدول + تصاویر

بوشهر24: نشستی به منظور بررسی مشکلات وتصمیم گیری میدانی باحضور مردم ومسئولان در مسجد روستای چاهدول شبانکاره برگزارشد.

بوشهر24: نشستی به منظور بررسی مشکلات وتصمیم گیری میدانی باحضور مردم ومسئولان در مسجد روستای چاهدول شبانکاره برگزارشد.

به گزارش "بوشهر24"، در ابتدا رئیس شورای اسلامی آبپخش و برخی از معتمدین محلی به ارائه مطالب و درخواست های خودپرداختند. بعد ازآن هریک ازمسئولان اجرایی شهرستان توضیحاتی ارائه کرده ودر پایان مردم به صورت چهره به چهره با نماینده دشتستان دیدار وگفت و گو کردند.

گفتنی است پیش از آغازمراسم، حجت الاسلام والمسلمین موسوی نژاد به دیدار مادرشهید حسین خواجه رفت.

افزایش چشمگیر اعتبارات عمران روستایی در دشتستان

حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی‌نژاد در بازدید از منطقه چاهدول دشتستان اظهار داشت: مردم روستاهای بخش شبانکاره همواره در برابر سختی‌ها و مشکلات ایستادگی کرده‌اند و با پشتکار و تلاش شبانه‌روزی برای رشد و اعتلای منطقه گام برمی‌دارند.

وی افزود: مردم این منطقه در کشاورزی و تولید نقش اساسی و محوری دارند و یاریگر مسئولان در اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها هستند و روز به روز شاهد موفقیت بیشتر این عزیزان هستیم.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مردم روستاهای دشتستان با وجود گذشت 35 سال از انقلاب اسلامی هنوز از امکانات مناسب محروم هستند و این مسئله زیبنده نیست و نباید اینچنین باشد.

http://8pic.ir/images/6e2e4c89kre4l2m1ii3n.jpg

موسوی‌نژاد تصریح کرد: هیچ مسئولی حق ندارد مردم شهر را بر مردم روستاها ارجح بداند و باید نسبت به توزیع عادلانه امکانات در شهرها و روستاها اهتمام ورزیم.

وی اضافه کرد: اگر به طور عادلانه امکانات و تجهیزات توزیع شود و پروژه‌های محرومیت‌زدایی اجرایی شود دیگر شاهد مهاجرت روستاییان به شهرها نیستیم و این بسیار اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه مسئولان باید شبانه‌روزی تلاش و فعالیت کنند، افزود: مسئولان باید در نقاط محروم حاضر شوند و مدیرانی که به سختی از اتاق کار بیرون می‌روند در واقع گرفتار هوای نفس هستند و مدیریت را غصب کرده‌اند و این رفتار جایگاهی در نظام اسلامی ندارد.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی از افزایش چشمگیر اعتبارات عمران روستایی در دشتستان خبر داد و گفت: در بودجه سال 93 اعتبارات روستاهای دشتستان به طرز بی‌سابقه‌ای افزایش یافته و شاهد اجرای پروژه‌های متنوعی خواهیم بود.

http://8pic.ir/images/4z27htpzuu1kk2skb9gw.jpg

موسوی‌نژاد اضافه کرد: برای طرح هادی روستای چاهدول اعتبارات لازم را جذب می‌کنیم و برای بهبود وضعیت گلزار شهدای این روستا نیز اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

 

آغاز طرح توسعه جاده‌های بین مزارع کشاورزی دشتستان

معاون جهادکشاورزی شهرستان دشتستان طی سخنانی اظهار داشت: دشتستان در حوزه کشاورزی جایگاه ویژه‌ای در استان و کشور دارد و در چند سال اخیر شاهد موفقیت کشاورزان در تولید انواع محصولات هستیم.

وی با بیان اینکه کیفیت‌بخشی به تولیدات کشاورزی در این شهرستان مورد تاکید و توجه این مدیریت قرار دارد و امیدوار هستم به اهداف مورد نظر برسیم، خاطرنشان کرد: توزیع کود شیمیایی در بین کشاورزان دشتستان آغاز شده و هیچ محدودیتی در توزیع کود نداریم.

عبدالرسول صحراکارتصریح کرد: توزیع سهیمه سوخت کشاورزان نیز از دیگر برنامه‌های این مجموعه است و با هماهنگی با مدیریت استان در توزیع عادلانه سوخت کشاورزان اهتمام می‌ورزیم.

وی اضافه کرد: در فصل برداشت گندم، کمباین‌هایی که به سمت استان می‌آیند سوخت ندارند و بیشتر سوخت به آنها تعلق می‌گیرد و در مدت زمان برداشت گندم با کمبود سوخت مواجه هستیم.

http://8pic.ir/images/bfhsu6mns6ms0ej3los8.jpg

این مسئول با بیان اینکه توسعه جاده‌های بین مزارع کشاورزی دشتستان از اولویت‌های این اداره است و در این مسیر از تمام امکانات و توانمندی موجود بهره می‌بریم، تاکید کرد: تسطیح اراضی کشاورزی از درخواست‌های مردم این شهرستان است و امیدواریم به نتایج لازم در این عرصه در تمام بخش‌ها و مناطق کشاورزی برسیم.

صحراکار افزود: خرید تضمینی خرمای مازاد کشاورزان در دستور کار مدیریت جهاد کشاورزی استان است و به زودی آغاز خواهد شد.

 

برخورداری تمام روستاهای شبانکاره از اینترنت پرسرعت

به گزارش خبرگزاری فارس از دشتستان، محمد اقتداری بعد از ظهر امروز در بازدید از روستاهای دشتستان اظهار داشت: شرکت مخابرات استان در مناطق روستایی و دوردست نیز خدمات لازم را به مردم ارائه می‌کند و امیدوار هستیم در این مسیر به اهداف مورد نظر برسیم.

وی افزود: افزایش سطح کیفی خدمات‌رسانی به مردم مورد تاکید مخابرات استان قرار دارد و امیدوار هستیم با تلاش دسته‌جمعی بتوانیم مشکلات را کاهش دهیم.

معاون اداره مخابرات دشتستان خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی تلفن‌های بی‌سیم در تمام روستاهای دشتستان جمع‌آوری شده و برای روستاهایی که مشکل کابل‌کشی دارند از تلفن‌های "جی.اس.ام" استفاده کرده‌ایم.

اقتداری از برخورداری تمام روستاهای شبانکاره از اینترنت پرسرعت خبر داد و تصریح کرد: زیرساخت‌های لازم برای برخورداری مردم روستاهای بخش شبانکاره از اینترنت و نمابر فراهم شده و تمام روستاها این قابلیت را دارا هستند.

وی اضافه کرد: کارشناسان مجموعه مخابرات دشتستان در روستاها و شهرهای مختلف دشتستان حضور پیدا کرده و با آشنا شدن با مشکلات و معضلات در رفع آن اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

معاون مخابرات دشتستان گفت: باید به گونه‌ای رفتار کنیم که خدمتگزاری را به خدمت‌رسانی تبدیل کنیم و از مردم نیز انتظار داریم مشکلات خود را منتقل کنند.

اقتداری بیان کرد: برای از مشکلات خطوط تلفن همراه در روستاها مربوط به تنظیمات داخلی گوشی است و با تغییر شبکه و انتخاب دستی شبکه مرتفع می‌شود.

 

http://8pic.ir/images/7dta4jbw37pzrb3otts8.jpg

کلیه مصوبات واظهارات انجام شده دراین نشست درصورتجلسه ای تنظیم و نسخه هایی از آن به مسئولان حاضر به منظور تسریع درپیگیری واجرای تعهدات تحویل گردید.

درپایان مقررشد همچون سایر سفرهای نماینده مردم دشتستان به روستاها، کارگروهی در دفترنماینده مردم دشتستان به منظور پیگیری مصوبات جلسه تاحصول نتیجه تشکیل شود.

گفتنی است سرکشی به روستاها و شهرهای مختلف شهرستان دشتستان باهمراهی مسئولان شهرستانی واستانی و برگزاری دیدارهای مردمی درمساجد یکی از برنامه های نماینده مردم دشتستان است که به طور منظم انجام می شود.

روستای چاهدول ازتوابع بخش شبانکاره دارای 500نفرجمعیت در 35کیلومتری شهربرازجان مرکزشهرستان دشتستان واقع شده است./تکلیف

ارسال نظر