کد خبر : 8318

دستگیری شکارچیان غیر مجاز در دشتی و دشتستان

دستگیری شکارچیان غیر مجاز در  دشتی و دشتستان

بوشهر 24: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: ۴ متخلف شکار و صید غیر مجاز در دشتستان و دشتی توسط محیط بانان استان بوشهر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

بوشهر 24: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: ۴ متخلف شکار و صید غیر مجاز در دشتستان و دشتی توسط محیط بانان استان بوشهر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

به گزارش " بوشهر 24 "، حسین دلشب ظهر امروز در جمع محیط بانان  شهرستان‌های استان بوشهر با اشاره به نقش مهم و موثر محیط بانان در حفاظت از زیستگاه‌ها و حیوانات اظهار داشت: اقشار جامعه باید نسبت به این موضوع آگاه و خود را در این زمینه مسئول بدانند.

وی با اشاره به اینکه حفظ و حراست از محیط زیست طبق قانوان اساسی یک وظیفه همگانی است خواستار فرهنگ‌سازی و آموزش در زمینه مسائل زیست محیطی به همه اقشار مردم به ویژه جلوگیری از تخلفات شکار و صید در مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نقش جوامع محلی، سازمان‌های مردم‌نهاد را در حفظ محیط زیست مهم و اساسی دانست و تصریح کرد: با مشارکت آنها در صیانت از محیط زیست و مناطق حفاظت شده و حیات وحش بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش روی محیط زیست برطرف می‌شود.

دلشب بر لزوم فرهنگ‌سازی برای حفاظت از منابع طبیعی خدادادی و محیط زیست تأکید کرد و گفت: این موضوع یک بحث فرهنگی است و باید با فرهنگ‌سازی مردم را به سمت حفاظت از محل زندگی خود و منابع خدادادی تشویق کنیم.

وی، از دستگیری عاملان شکار حیوانات وحشی در شهرستان دشتی خبرداد و گفت: 2 متخلف شکار و صید غیر مجاز در شهرستان دشتی توسط محیط بانان این شهرستان دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود:از این متخلفان, لاشه یک راس کل وحشی، یک قبضه اسلحه ساچمه زنی، یک عدد دوربین چشمی و17 عدد فشنگ کشف وضبط شد.

دلشب از دستگیری 2 متخلف شکار در شهرستان دشتستان خبر داد و گفت: ماموران حفاظت محیط زیست استان بوشهر در راستای اجرای وظایف قانونی خود مبنی بر جلوگیری از تخلفات شکار و صید ، موفق به دستگیری دو متخلف شکار در منطقه ننیزک شاهزاده ابراهیم شهرستان دشتستان درحال ارتکاب جرم شدند. 

وی افزود: پس از دستگیری و بازرسی از این دو متخلف،  5 قطعه قمری، یک قبضه سلاح ساچمه زنی و 25 عدد فشنگ مربوطه و یک قبضه تفنگ بادی4.5 کشف و ضبط شد./ تسنیم

ارسال نظر