کد خبر : 8329

۱۴ میلیارد ریال برای ایجاد اقامتگاه گردشگری در استان بوشهر مصوب شد

۱۴ میلیارد ریال برای ایجاد اقامتگاه گردشگری در استان بوشهر مصوب شد

بوشهر 24: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوشهر گفت: برای ایجاد اقامتگاه گردشگری در دو شهر ساحلی گناوه و دیلم استان بوشهر ۱۴ میلیارد ریال مصوب شده که تاکنون ۷۰ درصد آن تخصیص یافته است.

بوشهر 24: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوشهر گفت: برای ایجاد اقامتگاه گردشگری در دو شهر ساحلی گناوه و دیلم استان بوشهر ۱۴ میلیارد ریال مصوب شده که تاکنون ۷۰ درصد آن تخصیص یافته است.

به گزارش " بوشهر 24 "، محمدابراهیم فروزانیبا بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهم گردشگری است، اظهار داشت: برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری ‌بوشهر 4 دهکده گردشگری در نقاط مختلف استان ‌تعریف شده است.

وی با اشاره به اینکه برای استفاده بهینه از فرصت‌های گردشگری 2 دهکده در سفر رئیس جمهور به بوشهر مصوب شد، بیان کرد: این دو پروژه تحت عنوان دهکده گردشگری با مشارکت‌ بخش خصوصی در شهرهای ساحلی استان بوشهر اجرایی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوشهر با اشاره به اینکه این استان با خلیج فارس دارای 937 کیلومتر مرز دریایی است تاکید کرد: یکی از اولویت‌های ما در تعریف طرح‌ها، اجرای طرح‌های گردشگری دریایی است که طرح‌های مختلفی در این زمینه اجرا می‌شود.

فروزانی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های گردشگری ایجاد اقامت‌گاه گردشگری است گفت: اقامت‌گاه‌های گردشگری در دیلم و گناوه در سواحل زیبای این دو شهرستان در حال ساخت است که می‌تواند نقش مهمی در جذب گردشگران داشته باشد.

وی از مصوب شدن14 میلیارد ریال برای ساخت اقامت‌گاه گردشگری در گناوه و دیلم خبرداد و افزود: با توجه به اینکه دو شهرستان گناوه و دیلم جاذبه‌های فراوانی برای حضور گردشگر به ویژه در ایام تعطیلات نوروز دارد برای ایجاد اقامت‌گاه گردشگری در دو شهر ساحلی گناوه و دیلم 14 میلیارد ریال مصوب شده که تاکنون 70 درصد آن تخصیص یافته است.

وی سواحل بوشهر را فرصت مناسبی برای تبدیل استان به عنوان قطب گردشگری استان دانست و تاکید کرد: ظرفیت‌های گردشگری بسیار خوبی در استان بوشهر وجود دارد که باید به خوبی از این فرصت‌ها استفاده کنیم./ تسنیم

ارسال نظر