کد خبر : 8488

40 هزار تن گندم از مزارع بوشهر برداشت می‌شود

40 هزار تن گندم از مزارع بوشهر برداشت می‌شود

بوشهر 24: مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: 35 تا 40 هزار تن گندم از مزارع این استان در سال زراعی جاری تولید و برداشت خواهد شد.

بوشهر 24: مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: 35 تا 40 هزار تن گندم از مزارع این استان در سال زراعی جاری تولید و برداشت خواهد شد.

به گزارش " بوشهر 24 "، محمدتقی منوچهری ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به وضعیت تولید گندم در استان بوشهر اظهار داشت: در استان بوشهر 115 هزار هکتار سطح زیر کشت گندم داشتیم که 20 هزار هکتار گندم آّی و 95 هزار هکتار نیز گندم دیم را شامل می‌شود.

وی عنوان کرد: با توجه به وضعیت نامناسب بارندگی و تاخیر 72 روزه بارندگی در سال زراعی جاری پیش‌بینی می‌شود برداشتی از مزارع گندم و جو دیم در استان نداشته باشیم و به همین دلیل نیز مزارع آبی گندم استان نیز 35 تا 40 درصد خسارت دیدند.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر ابراز داشت: 35 تا 40 هزار تن گندم از مزارع استان بوشهر در سال زراعی جاری تولید و برداشت خواهد شد.

منوچهری در ارتباط با وضعیت تولید گوجه فرنگی در استان بوشهر نیز با بیان اینکه 14 هزار هکتار سطح زیر کشت گوجه در استان بوشهر داریم، گفت: با توجه به کاهش بارندگی پیش‌بینی تولید 600 هزار تن محصول گوجه فرنگی در استان می‌کنیم ضمن اینکه تاکنون 420 هزار تن گوجه از مزارع کشاورزی استان برداشت شده است.

وی عنوان کرد: در مورد قیمت گوجه هم پیش‌بینی می‌شود نیمه دوم بهمن ماه و اوائل اسفندماه قیمت گوجه پایین بیاید.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر رتبه نخست تولید گوجه فرنگی خارج از فصل در کشور را داراست، گفت: استان بوشهر بعد از فارس رتبه دوم در تولید گوجه فرنگی در مزارع کشاورزی را داراست، ضمن اینکه 400 میلیون قطعه نشا گوجه فرنگی در بوشهر تولید می‌شود.

منوچهری افزود: توسعه کشاورزی نیازمند توجه به عوامل مختلف از قبیل تامین مالی، نهادسازی، بازاریابی، نظام اطلاعات مدیریتی و برنامه‌ریزی جامع برای پیوند بین آن‌هاست.

وی بیان داشت: تامین مالی و ابزارهای آن یکی از مهم‌ترین عوامل ان بشمار می‌روند و با توجه به نقش بخش کشاورزی از نظر تولید، ایجاد اشتغال و امنیت غذایی، کشورهای مختلف جهان اعم از توسعه یافته و یا در حال توسعه به طرق گوناگون این بخش را مورد حمایت قرار می‌دهند.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان بوشهر تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی، علاوه بر اینکه موجب رشد تولید و اشتغال، در این بخش می‌شود با توجه به ارتباطات پسین و پیشین این بخش با دیگر بخش‌ها، به رشد تولید و اشتغال در بخش‌های دیگر نیز کمک می‌کند.

این مسئول متذکر شد: با توجه به اینکه بیشتر فعالیت‌های کشاورزی در مناطق روستایی انجام می‌شود، گسترش سرمایه‌گذاری در این بخش موجب ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر در مناطق روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها می‌شود./ فارس

ارسال نظر