کد خبر : 8618

علت اصلی معلولیت در روستاها چیست؟

علت اصلی معلولیت در روستاها چیست؟

بوشهر 24: رئیس اداره بهزیستی دشتستان گفت: ازدواج‌های فامیلی علت اساسی معلولیت در روستاهاست.

بوشهر 24: رئیس اداره بهزیستی دشتستان گفت: ازدواج‌های فامیلی علت اساسی معلولیت در روستاهاست.

به گزارش " بوشهر 24 "، علیرضا هوشیار دوشنبه‌شب در دیدار با نمایندگان معلولان در دفتر نماینده دشتستان اظهار داشت: بهزیستی در راستای خدمات‌رسانی به جامعه هدف از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند.

رئیس اداره بهزیستی دشتستان با بیان اینکه در بخش ارم دفتر بهزیستی برای رسیدگی مشکلات مردم وجود دارد و همواره آماده خدمت‌رسانی به مردم نیازمند است، افزود: با همکاری شورا و دهیار روستا فرهنگ‌سازی در زمینه مشکلات ازدواج فامیلی در روستاها انجام شود.

وی با بیان اینکه بیش از یکسال است که محضرهای ثبت ازدواج ملزم به آموزش جوانان قبل از ازدواج شده‌اند، خاطرنشان کرد: زوجین قبل از عقد باید آموزش‌های لازم را ببینند و در روستاها هم این مهم انجام بگیرد.

هوشیار تاکید کرد: با اینکه در سفر اخیر رئیس سازمان بهزیستی در شهریور ماه به شهرستان قرار شد که در زمینه کمک هزینه ازدواج تسهیلات ارائه شود ولی تاکنون فقط 26 مورد ارائه تسهلات انجام شده است.

وی در ارتباط با فرهنگ‌سازی در روستاها با بیان اینکه علت افزایش معلولیت در روستاها ازدواج‌های فامیلی‌ است اظهار داشت: باید در ارتباط با پیشگیری‌های ازدواج و مشکلات فامیلی نیز فرهنگ‌سازی لازم انجام گیرد.

رئیس اداره بهزیستی دشتستان خواستار بازدید ویژه از مشکلات معلولان در روستاهای خیرک و شکرک شد.

مسئول امور اجرایی دفتر نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: بازدید و سفرهای نماینده مردم دشتستان به‌همراه مسئولان از روستاهای شهرستان به‌منظور لمس کردن مشکلات مردم توسط مسئولان است تا مقداری از مشکلات مردم روستاها برطرف شود.

غلامعلی زرنگار افزود: نماینده مردم دشتستان تاکید زیادی بر برطرف کردن مشکلات خانواده‌های نیازمند دارد و دفتر نماینده مردم دشتستان در برازجان همواره در پی همین رویکرد قدم برداشته است.

وی با تاکید بر اینکه مشکل اشتغال در افرادی که معلولیت دارند باید بیشتر مد نظر قرار بگیرد، بیان داشت: در روستای خیرک و شکرک 15 معلول وجود دارد که بهبود وضعیت معیشتی و رسیدگی به امورات آنها از اهداف شکل‌گیری این جلسه است./ فارس

ارسال نظر