کد خبر : 8755

بارش باران در بوشهر از یکشنبه

بارش باران در بوشهر از یکشنبه

بوشهر24: یک کارشناس هواشناسی گفت: این سامانه بارشی ابتدا شمال غرب، غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی ودامنه‌های جنوبی البرز، سواحل شمالی و به تدریج شرق و شمال شرق را تحت تاثیر قرار می ‌دهد/ سه‌‌شنبه و چهارشنبه تهران بارانی خواهد بود

بوشهر24:  یک کارشناس هواشناسی گفت: این سامانه بارشی ابتدا شمال غرب، غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی ودامنه‌های جنوبی البرز، سواحل شمالی و به تدریج شرق و شمال شرق را تحت تاثیر قرار می ‌دهد/ سه‌‌شنبه و چهارشنبه تهران بارانی خواهد بود

به گزارش "بوشهر24"، امین حسین نقشینه در گفتگو با «نسیم»، با بیان اینکه با ورود این سامانه بارش باران، وزش باد، گاهی رعد و برق، تگرگ و بارش برف برای ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود، اظهارداشت:  یکشنبه در استان ایلام و خوزستان بارش باران همراه با رعد و برق و در گاهی اوقات وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: بارش باران همراه با رعد و برق در استان بوشهر و غرب فارس و بارش باران همراه با رعد و برق و بارش برف در استان لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، تهران، البرز و قزوین پیش‌بینی می‌شود و در استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری و لرستان بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

نقشینه ادامه داد: روز دوشنبه نیز بارش باران و برف را برای استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد پیش‌بینی می‌کنیم.

وی افزود: از بعد از ظهر روز یکشنبه و طی روز دوشنبه و سه‌شنبه خلیج فارس مواج و متلاطم است و برای روز دوشنبه و سه‌شنبه در پاره‌ای نقاط در استان‌های خوزستان‌، ایلام، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد، شرق کرمان، شرق اصفهان و جنوب سمنان به سبب وزش باد شدید در برخی ساعات پدیده گرد و غبار پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: از امروز تا روز دوشنبه در پاره‌ای نقاط در سواحل دریای خزر افزایش دما بین 5 تا 10 درجه را خواهیم داشت که در برخی مناطق شمالی و اردبیل می‌تواند با وزش باد جنوبی نسبتا شدید همراه باشد.

وی در خصوص وضعیت جوی هوای تهران نیز گفت: هوای تهران امروز کمی ابری به تدریج همراه با افزایش ابر و گاهی وزش باد پیش‌بینی می‌شود. روز یکشنبه بارش‌های پراکنده را در تهران خواهیم داشت و روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در تهران شاهد بارش‌های خوبی خواهیم بود.

 

ارسال نظر